موضوعات داغ

موتورسیکلت برقی 335 اسب بخاری، تلاش برای رسیدن به مرز 400 کیلومتر در ساعت روی دو چرخ!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

موتورسیکلت مفهومی بریتانیایی وایت، اولین آزمایشات مربوط به WMC250EV آینده خود را تکمیل کرد. این وسیله نقلیه، یک موتورسیکلت الکتریکی است که به طور خاص برای گرفتن رکورد سرعت زمینی و به مبارزه طلبیدن همایش های صنعتی طراحی شده است.

این موتورسیکلت که توسط بنیانگذار شرکت، راب وایت، در Bruntingthorpe Proving Ground رانده می‌شد سیستم جامع و کامل خود را تکمیل کرده است و از این‌جا به بعد به مرحله بعدی آزمایشات که شامل حرکت با سرعت بالاتر است، می‌شود.

موتورسیکلتی که در این‌جا مشاهده می‌کنید دارای سیستم ولتاژ پایین، یک موتور الکتریکی و همچنین قادر به تولید 100 کیلو وات (134 اسب بخار/135 PS) قدرت است. تیم طراحی انتظار دارد که این موتورسیکلت در آخرین نسخه خود، با سیستم قدرت 800 ولتی خود قادر به تولید بیش از 250 کیلووات (335 اسب بخار/340 PS) قدرت باشد.

طبق نظر تیم، این موتور برای رسیدن به سرعتی بیش از 250 مایل بر ساعت (402 کیلومتر در ساعت) باید به اندازه کافی خوب باشد. شیوه ارائه قدرت موتور بسیار جذاب است. این موتورسیکلت به جای گرفتن قدرت از چرخ عقب که در تمامی موتورسیکلت‌ها معمول است، سیستم دو چرخ محرک را انتخاب کرده است که شامل دو موتور الکتریکی در هاب جلو و دو موتور در عقب می‌شود.

با این حال، در آخرین دور از آزمایشات تمرکز کم‌تری بر روی پیشرانه و بیشتر توجه روی آزمایش سیستم آیرودینامیک آن بوده است. تیم طراحی کانسپت ultra-low drag V-Air را مدنظر دارد که مجرای بزرگی را از وسط موتور عبور می‌دهد و هوا از بین آن عبور می‌کند.

موتورسیکلت مفهومی بریتانیایی وایت

این تیم تخمین می‌زند که این امر در مقایسه با موتورسیکلت معمولی تا 70 درصد مقاومت هوایی را کاهش می‌دهد. بسیاری از داده‌های جمع آوری شده در آزمایشات اولیه مربوط به برقراری ارتباط بین داده‌های دینامیک سیالات محاسباتی موتورسیکلت بوده است.

وایت می‌گوید: ما از پیشرفتی که تاکنون در WMC250EV به دست آورده‌ایم خوشحالیم. وی همچنین افزوده است که ما با استقبال چشمگیر مردم از رونمایی این موتورسیکلت در ماه ژوئن و علاقه زیادی که این پروژه بعدها به دست آورد، تشویق شدیم. این وسیله نقلیه یک موتورسیکلت کاملاً سفارشی به شمار می‌رود.

انتظار می‌رود که تست موتورسیکلت‌های مفهومی وایت تا سال آینده به پایان برسد و اکنون در حال برنامه ریزی برای آمادگی ثبت رکورد در پیست سرعتی بریتانیا در اوایل سال 2022 و همچنین ثبت سرعت بیشتر در تالاب نمکی سالار دی اویونی واقع در بولیوی در تابستان آینده است.

علاوه بر این، قصد ساخت نسخه‌های جاده ای برای مشتریان خود را دارد که در آن بیشتر فناوری دیده شده در موتورسیکلت آزمایشی با سرعت بالا را شامل می شود. جزئیات بیشتر در این مورد در ماه اکتبر اعلام می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد