واردات خودرو توسط شورای نگهبان رد شد، بازگشت دوباره مصوبه واردات خودرو به مجلس

بنابر اعلام سخنگوی شورای نگهبان و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصوبه آزادسازی واردات خودرو بار دیگر با مخالفت شورای نگهبان مواجه شد و برای اصلاحات بیشتر به مجلس بازگشت. هادی طحان نظیف اعلام کرد که شورای نگهبان ایراداتی را در زمینه واردات و نحوه انتقال ارز و تصویب قوانین لازم از سوی وزارت صمت به مصوبه مجلس وارد کرد.

مخالفت هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام (بخشی از مجمع تشخیص مصلحت نظام) نیز بخش دیگری از بیانیه سخنگوی شورای نگهبان را تشکیل می‌داد. بخش‌هایی از این مصوبه را با سیاست‌های حمایت از کار و سرمایه ایرانی و اقتصاد مقاومتی مغایر اعلام شد که شورای نگهبان وظیفه بررسی مجدد آن‌ها را برعهده دارد.

مصوبه واردات خودرو اکنون به مجلس بازگشته است تا ایرادات وارد شده از سوی شورای نگهبان مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرند. مصوبه آزادسازی واردات خودرو که در قالب طرح ساماندهی بازار خودرو مطرح شده است، از مدت‌ها پیش تاکنون در رفت و آمد بین مجلس و شورای نگهبان بوده و هنوز به مرحله اجرا وارد نشده است. با توجه به شرایط فعلی نیز به نظر می‌رسد این مصوبه تا چندماه آینده همچنان محل بحث و گفتگو میان نهادهای مختلف خواهد بود. حدود سه سال از ممنوعیت واردات خودرو به کشور می‌گذرد و در این مدت قیمت خودروهای خارجی به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده‌اند، افزایشی که به سهم خود موجب انفجار قیمت خودروهای داخلی و نابودی توان خرید مصرف‌کنندگان ایرانی شده است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران