موضوعات داغ

شکست موستانگ مک ای در تست موس + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

با وجود محبوبیت فورد موستانگ میان خودرودوستان و حتی افرادی که به اتومبیل علاقه چندانی ندارد، این خودرو از نظر ایمنی در شرایط مطلوبی قرار ندارد. عملکرد ضعیف موستانگ در تست موس سبب شده تا این ماسل‌کار معروف آمریکایی دست‌مایه شوخی‌های کاربران شود. حال موستانگ مک ای نیز ثابت کرده که عضوی از خانواده بزرگ موستانگ است، چرا که در تست موس عملکرد جالبی از خود ارائه نداده است.

تست موس فورد موستانگ مک ای اخیرا توسط تیم Teknikens Värld در یوتیوب منتشر شده است. این تست نشان می‌دهد که موستانگ الکتریکی در سرعت 68 کیلومتربرساعت، تعادل خود را از دست می‌دهد و به مخروط‌ها برخورد می‌کند. هنگامی که سرعت تست به 72 کیلومتربرساعت افزایش می‌یابد، موستانگ مک ای قادر به اتمام آزمایش نیست و به صورت کامل از مسیر خارج می‌شود.

موستانگ مک ای

بزرگترین رقیب موستانگ مک ای یعنی تسلا مدل Y، این تست را با سرعت 75 کیلومتر و بدون خطا به پایان می‌رساند. هیوندای ایونیک دیگر رقیب این خودرو نیز می‌تواند تست موس را با سرعت 72 کیلومتربرساعت و بدون خطا انجام دهد. نسل فعلی فورد موستانگ درون‌سوز نیز پس از بهبود سیستم‌های ایمنی و پایداری، موفق شده است تا تست موس را با سرعت 77 کیلومتربرساعت خاتمه دهد.

به نظر می‌رسد که سیستم کنترل پایداری موستانگ مک ای کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهد و قسمت عقب خودرو را بیش از حد تحت کنترل نگه می‌دارد. مشکلاتی نیز در شاسی و فرمان این خودرو به چشم می‌خورند که موجب شکست این خودرو در تست موس شده‌اند. البته چنین حرکاتی برای رانندگان دوست‌داشتنی خواهد بود اما در مواقع اضطراری، بهتر است که خودرو تحت کنترل شما باقی بماند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد