موضوعات داغ

بازار سیاه فورد برانکو در آمریکا، دلالی قیمت را 5 برابر کرده است!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

فورد برانکو جدید، خودرو چهار چرخ محرک سال 2021 است و برخلاف قیمت‌ بالای این خودروها، برخی طرفداران تمایل دارند به هر قیمتی مالک یکی از آن‌ها شوند.

به گفته برنامه‌ریز شرکت فورد، تیپ پایه فورد برانکو سه در، 28,500 دلار قیمت دارد. اما با نگاهی به سایت اتوریدر خواهیم دید که آگهی‌های مربوط به ده برانکو مختلف نشان می‌دهد که تمامی آن‌ها بالای 100,000 دلار قیمت گذاری شده‌اند، حتی یکی از آن‌ها با قیمت خیره کننده 150,000 دلار در سایت قرار گرفته بود.

اکثر این خودروها جزء اولین نسخه‌های تولید شده فورد برانکو محسوب می‌شوند که به جای موتور چهارسیلندر تیپ پایه، به موتور 2.7 لیتر وی شکل شش سیلندر مجهز هستند و تولید این نسخه به 7000 دستگاه محدود شده است. مدل چهار در آن نیز 63,250 دلار قیمت دارد. این عدد می‌تواند با افزودن چند گزینه مطلوب کمی بالاتر رود، اما تا 150 هزار دلار؟

برخی از برانکوهای تبلیغ شده، از جمله برانکو 150,000 دلاری هنوز ساخته نشده‌اند. این بدین معنی است که شما برای استفاده از این خودرو باید تا ماه نوامبر منتظر بمانید تا اولین فردی باشید که پشت فرمان آن می‌نشیند. اما تصور کنید که این خودرو را برای تحویل در ماه نوامبر خریداری کرده‌اید. آیا از این که پول زیادی را برای خرید خودرویی پرداخت کرده‌اید که تا آن زمان به یک خودرو عادی تبدیل شده است، احساس حماقت نمی‌کنید؟

اما اگر تمایل دارید که خیلی زود صاحب چنین خودرویی شوید، فروشنده‌های خصوصی نیاز شما را برطرف می‌کنند. یک فروشنده خصوصی در آتلانتا واقع در جورجیا که ادعا می‌کند یک سال برای تحویل منتظر مانده است، مالک یک خودرو 70 مایلی با قیمت 115000 دلار است. تیپ بدلندز فورد برانکو در کارخانه 46,730 دلار قیمت دارد، هرچند این نسخه آگهی شده به پکیج آفرودی Sasquatch با قیمت 2,495 دلار مجهز شده است.

فورد برانکو بدلندز آگهی شده

شاید به خاطر داشته باشید که فورد بعد از انتخاب خریداران متقاضی ابرخودرو فورد GT، آن‌ها را مجبور به امضای اسناد و مدارکی کرد که مالکان را از فروش خودرو تا حداقل دو سال منع می‌کرد. هدف این کار این بود که جلوی سقوط خودروها به دست دلالان را بگیرد. خبرنگاران کاراسکوپس با فورد تماس گرفتند تا بررسی کنند آیا محدودیت مشابه‌ای برای خریداران برانکو در رابطه با فروش مجدد خودروهایشان وجود دارد یا خیر.

سخنگو فورد به آن‌ها گفت که هیچگونه تعهد قراردادی با مشتریان در مورد فروش مجدد برانکو تعیین نشده است. پس از فروش، مشتری مالک خودرو است.

اما با توجه به انفجار فعلی ارزش خودرو، آیا فورد به دنبال متوقف کردن افزایش قیمت از طرف فروشندگان و یا ماکان خودروهای رزرو شده است؟

سخنگو فورد افزوده است که نمایندگی‌ها سازمان‌هایی مستقل هستند و در نهایت قیمت نهایی پرداخت شده توسط مشتری برای هر وسیله، بین خود آن‌ها و فروشنده توافق می‌شود. توصیه می‌کنیم که همه مشتریان هنگام خرید از طریق یک قرارداد خرید امضا شده، با قیمت فروش نمایندگی مربوطه موافقت کنند. اگر مشتری از تجربه فروشندگی خود راضی نباشد، فورد می‌تواند به او کمک کند تا نمایندگی متفاوتی را پیدا کند که خدمات بهتری دارد.

فورد برانکو کلاسیک با قیمت 250 هزار دلار

توجه داشته باشید که تنها برانکوهای جدید نیستند که از آن‌ها استقبال زیادی شده است. حواشی ایجاد شده بابت عرضه برانکو مدل 2021 باعث افزایش علاقه به برانکو کلاسیک سال 1960 و 1970 شده است. خودرویی که در تصویر مشاهده می کنید در حال حاضر با قیمت یک چهارم میلیون دلار در eBay به فروش می‌رسد. به نظر شما کدام یک بهتر است؟

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/7/18
بیاید ایران ببیند قیمت ها یه شنبه چندبرابر میشه... اون موقعس که ایمان میارید و قطعا به بهشت هدایت خواهید شد😂

موضوع اینجاس این قیمت وحشتناک برانکو فوقش 1ماه ادامه داره بعد فروکش میکنه. ولی اینجا ترمز نداره... فقط تخت گاز رو به بالا...

آنچیز که برای همه عجیبس... آنچیز که برای همه خیره کنندس... برای ما خاطرس!