پلیس اسپانیا از یک مینی هلیکوپتر جدید در ناوگان خود استفاده خواهد کرد + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پلیس ملی اسپانیا جدیدترین وسیله خود یعنی مینی هلیکوپتر چینی eHang 216 AAV را به معرض نمایش عموم گذاشته است. این پهپاد با انرژی الکتریکی کار می‌کند و قادر است محموله‌ای به وزن 220 کیلوگرم (معادل وزن دو نفر بالغ) را حمل کند. منبع انرژی الکتریکی این پهپاد 220 ولت یا 380 ولت است که ظرف یک‌ساعت شارژ امکان شارژ شدن آن وجود دارد.

محدوده برد مینی هلی‌کوپتر چینی 35 کیلومتر است و در این فاصله eHang می‌تواند به حداکثر سرعت 130 کیلومتربرساعت دست یابد. پلیس ملی اسپانیا تصمیم دارد از این پهپاد برای عملیات جستجو و نجات در مناطقی با دسترسی دشوار استفاده کند، هرچند امکان استفاده از eHang برای کنترل ترافیک محلی دور از انتظار نیست. اولین پرواز eHang برای سال 2022 برنامه‌ریزی شده است.

مینی هلیکوپتر چینی eHang به حسگرهای رادیوالکتریک مجهز است که قابلیت فرود آسان را برای این پرنده فراهم کرده‌اند. همچنین قابلیت پرواز خودکار هرگونه اشتباه انسانی را اصلاح می‌کند. پهپاد eHang از کانال‌های ارتباطی 4G و 5G برای ارتباط استفاده می‌کند و امکان کنترل از راه دور آن توسط مرکز عملیات وجود دارد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران