تست تصادف روبرو تسلا مدل Y و فولکس واگن ID.6 کروز + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

انجام تست‌های تصادف روبرو عمل مرسومی در آزمون‌های ایمنی محسوب نمی‌شود اما گاهی اوقات چنین ویدیوهایی منتشر می‌شوند. در جدیدترین تست تصادف از این سبک، دو خودرو تسلا مدل Y و فولکس واگن ID.6 کروز در این تست شرکت کرده‌اند. هر دو خودرو الکتریکی هستند و به زودی وارد بازار چین خواهند شد، از این رو نتایج تست تصادف ممکن است برای مشتریان جالب باشد.

سعی شده است تا نیمی از هر دو خودرو در این برخورد مشارکت داشته باشد و سرعت برخورد نیز 60 کیلومتربرساعت بوده است. هر دو خودرو در این تست عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته‌اند و می‌توان نسبت به ایمنی‌ آن‌ها خوش‌بین بود. با این حال برخی تفاوت‌ها میان دو خودرو وجود دارد. برای مثال در سمت راننده تسلا مدل Y پس از تصادف باز نمی‌شود، در حالی‌که هر چهار در فولکس واگن ID.6 کروز قابلیت باز شدن پس از تصادف را دارند.

خسارات هر دو خودرو یکسان برآورد می‌شود و مشخص نیست کدام‌یک از دو خودرو خسارات بیشتری را متحمل شده‌اند. شاید فولکس واگن ID.6 کروز اندکی بهتر در تست تصادف ظاهر شده باشد اما تسلا مدل Y سبک‌تر است و همین مساله می‌تواند برای ایمنی یک فاکتور مثبت قلمداد شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران