جلسه مشترک مجلس و وزیر صمت در روز سه شنبه برای رفع مشکلات طرح واردات خودرو

طرح ساماندهی بازار خودرو که در رسانه‌ها با نام طرح واردات خودرو از آن یاد می‌شود، یکی از لوایح خبرساز مجلس شورای اسلامی طی چند سال اخیر بوده است. حدود سه سال از توقف واردات خودرو به کشورمان می‌گذرد و در این مدت تلاش مجلس برای باز کردن اندک روزنه واردات خودرو بی‌ثمر بوده است. حال علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که جمع‌بندی نهایی طرح واردات خودرو روز سه شنبه در این کمیسیون انجام خواهد گرفت.

دو ایراد وارد شده از سوی شورای نگهبان به این طرح در آخرین دور بررسی، مربوط به شفاف بودن منبع ارز تخصیص یافته به واردات خودرو و وظایف وزارت صمت در مورد واردات خودرو بوده‌اند که حال کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصمیم دارد تا این ایرادات را برطرف کند. پس از برطرف کردن ایرادات شورای نگهبان و ارسال لایحه مجدد به این شورا، باید منتظر اعلام نظر دوباره این شورا در مورد تصویب طرح واردات خودرو باشیم. علاوه بر دو ایراد شورای نگهبان، هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام این طرح را مغایر با سیاست‌های حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی برشمرده بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران