اگر از تایرهای نرم پیست روی خودروهای معمولی استفاده کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ + فیلم با زیرنویس فارسی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تایرهای نرم و چسبناک مورد استفاده در مسیرهای مسابقه موسوم به تایرهای اسلیک، ترکیب فوق‌العاده‌ای از چسبندگی و نرمی را برای خودروها در پیست ارائه می‌دهند. استفاده از این تایرها سبب خواهد شد که عملکرد اتومبیل‌ها در مسیر مسابقه بهبود یابد و در عین حال به دلیل افزایش چسبندگی، موجب بهبود ایمنی نیز می‌شوند. با این حال استفاده از تایرهای اسلیک برای مصارف روزمره توصیه نمی‌شود. تایرهای مسابقه‌ای عملکرد مناسبی برای استفاده روزمره ندارند و علاوه برآن موجب افزایش مصرف سوخت خودرو نیز می‌شوند.

کانال یوتیوب Tire Reviews در یک ویدیو به همین موضوع پرداخته است و بررسی کرده است که آیا استفاده از تایرهای اسلیک برای مصارف روزمره مناسب خواهد بود یا خیر؟ تیم آزمایش برای این بررسی از یک دستگاه هیوندای i30 N و لاستیک‌های پیرلی استفاده کرده‌اند. چهار ست لاستیک سایز 18 اینچ پیرلی در این آزمایش استفاده شدند که شامل لاستیک‌های جاده‌ای سری P Zero، لاستیک‌های اسپرت جاده و مناسب برای پیست سری P Zero Trofeo R و دو سری لاستیک‌های مخصوص مسابقه این برند بودند. استفاده از این لاستیک‌ها تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد خودرو داشت که می‌توانید در ویدیو زیر تاثیر استفاده از هر لاستیک بر عملکرد خودرو را مشاهده کنید:

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران