تولید رنو کولئوس در سال 2023 متوقف می شود، خداحافظی با شاسی‌بلند زیبای فرانسوی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

رنو کولئوس یکی از محصولات پرفروش و محبوب رنو طی چند سال اخیر بود که بر پایه پلتفرم و پیشرانه مشترک با نیسان ایکس تریل یا نیسان روگ ساخته شد. بنابر اخبار منتشر شده از گروه رنو، نسل سوم کولئوس هیچ‌گاه به بازار عرضه نخواهد شد و فیس‌لیفت نسل دوم این خودرو به اندازه‌ای جذاب است که این خودرو را تا سال 2023 در بازار نگه دارد. تولید این خودرو نیز در سال 2023 متوقف خواهد شد.

رنو به دنبال ایجاد یک فضای داخلی در سبد محصولات خود است تا با حذف برخی خودروهای قدیمی، چندین خودرو برقی جدید را جایگزین آن‌ها کند. 14 مدل جدید تا سال 2025 وارد سبد محصولات رنو خواهند شد که هفت مدل از آن‌ها تمام برقی هستند.

بخش دیگری از پروژه توقف تولید کولئوس انگیزه‌های مالی دارد. این شاسی‌بلند مدتی است که دیگر به اندازه گذشته پرفروش نیست و به همین دلیل رنو تصمیم دارد تا این خودرو را با اتومبیل‌های برقی کوچکتر جایگزین کند، خودروهایی که فروش مناسبی را در بازار تجربه می‌کنند. رنو تالیسمان،‌ رنو اسپیس و رنو اسنیک نیز دیگر مدل‌های رنو هستند که بزودی از خط تولید این شرکت خداحافظی خواهند کرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
اوسا 1400/7/26
بهتره که فرانسه با خودرو خداحافظی کنه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران