نماینده مجلس: واردات خودرو در سال 1400 آزاد نخواهد شد

مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در یک اظهار نظر مدعی شد که واردات خودرو حداقل تا پایان سال جاری رخ نخواهد داد. اینکه تا پایان سال 1400 خبری از واردات خودرو نخواهد بود، یک مساله بدیهی است که بسیاری از مردم و فعالان بازار بر وقوع آن تاکید داشتند. کشور از نظر ذخایر ارزی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و تخصیص دادن ارز بابت واردات خودرو موجب افزایش قیمت دلار و دیگر ارزهای خارجی در بازار آزاد خواهد شد.

مطابق اظهار نظر این نماینده مجلس، واردات خودرو در شرایط فعلی نیاز به تخصیص حدود 2.5 میلیارد دلار ارز خواهد داشت که تخصیص چنین بودجه‌ای به واردات خودرو، نتیجه‌ای جز بالا رفتن قیمت ارز و افت بیشتر ارزش پولی ملی ندارد. لازم به ذکر است که مجتبی رضاخواه علاوه بر عضویت در مجلس شورای اسلامی، به عنوان عضو ناظر در شورای رقابت نیز حضور دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود:

تمرکز شورای رقابت در حال حاضر بر مدیریت بازار است و این شورا سعی دارد با قیمت‌گذاری خودروهای داخلی، بازار خودرو را کنترل کند. بازار خودرو ایران از سال 1398 و پس از توقف واردات خودرو و افت تولید خودروسازان داخلی به شدت متلاطم و متورم است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران