لامبورگینی اوراکو شاهزاده سعودی به حراج گذاشته می‌شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

لامبورگینی اوراکو یک خودرو اسپرت دودر است که برای نخستین بار در جریان نمایشگاه خودرو تورین 1970 به نمایش عموم درآمد. اولین رونمایی رسمی از این خودرو در سال 1972 انجام شد و افراد مشهور بسیاری برای خرید آن پیشنهاد دادند. این خودرو تا سال 1979 روی خط تولید لامبورگینی بود اما تنها 791 دستگاه از این خودرو به تولید انبوه رسید و مابقی نسخه‌ها موفق به ترک کارخانه نشدند.

لامبورگینی اوراکو امروزه به یک خودرو کلاسیک کمیاب تبدیل شده است که خرید آن حتی برای کلکسیونرها نیز به راحتی امکان‌پذیر نیست. در این زمینه حتی موارد خاص‌تری نیز وجود دارد، همانند این لامبورگینی اوراکو مدل 1974 که توسط شاهزاده سعودی طلال بن عبدالعزیز سفارش داده شده است.

این خودرو در اصل با رنگ نقره ای Argento مزین شده بود و تریم داخلی آن نیز به رنگ خاکستری نرو ساخته شده است. این رنگ‌ها به صورت اختصاصی توسط شاهزاده سعودی تعیین شده بودند. این خودرو پس از مدتی به یک خریدار در نیویورک فروخته شد و پس از آن نیز مالک دیگری از تگزاس پیدا کرد. این لامبورگینی که در طول دوره مالکیت دستخوش تغییر رنگ نیز شده است، از سال 1985 در تگزاس به خواب رفته است.

لامبورگینی اوراکو

لامبورگینی اوراکو با سه موتور در دسترس بود اما با توجه به این که مدل یاد شده تیپ P111 است، این خودرو با موتور 2.5 لیتری 153 اسب‌بخاری به دست مصرف کننده می‌رسید. در کمال تعجب مزایده این لامبورگینی چندان موفق پیش نمی‌رود. خودرو یاد شده فاقد موتور و گیربکس است و تاکنون تنها 6 خریدار برای در اختیار گرفتن آن اعلام آمادگی کرده‌اند. قیمت پیشنهادی نیز از 22 هزار دلار فراتر نرفته است. امکان دارد که این لامبورگینی بدشانس نتواند مالک دیگری را به خود ببیند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران