موضوعات داغ

نگاهی به گران‌ترین خودروهای جهان، از پاگانی 5 میلیون یورویی تا رولزرویس 23 میلیون یورویی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

ماموریت اصلی هر خودرو، رساندن سرنشینان از نقطه الف به نقطه ب است اما هر خودرو این فرآیند را به روش خاصی انجام می‌دهد. خودروهای مختلفی وجود دارند که به دلایل گوناگون برجسته هستند که این دلیل می‌تواند زیبایی، دوام، قدرت یا قیمت باشد.

خودروها امروزه نمادی از موقعیت اجتماعی افراد هستند و به همین دلیل رانندگان آرزو دارند تا همواره خودروهای بهتری را در تملک داشته باشند. کلمه بهتر برای هر خریداری یک معنا دارد اما این واژه برای عده زیادی از مشتریان به معنای گران‌ترین است.

شماره اول، کونیگزگ ترویتا CCXR با قیمت 4.3 میلیون یورو

کونیگزگ ترویتا ارزان‌ترین خودرو حال حاضر در لیست خودروهای گران‌قیمت است که به علت استفاده گسترده از فیبرکربن در ساخت بدنه با چنین قیمت فوق‌العاده‌ای به فروش می‌رسد. این خودرو از نظر عملکرد نیز بهینه است. شتاب صفر تا صد آن 2.9 ثانیه برآورد می‌شود و قابلیت دسترسی به سرعت 410 کیلومتربرساعت را دارد. موتور 4.8 لیتری V8 آلومینیومی ، که 1032 اسب بخار قدرت و 1080 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند قلب تپنده این خودرو گران قیمت است.

شماره دوم، پاگانی ایمولا با قیمت 5 میلیون یورو

هوراسیو پاگانی این ابرخودرو بزرگ را به عنوان ادای احترام به پیست شورانگیز ایتالیایی یعنی مسیر مسابقه ایمولا ساخته است. پاگانی ایمولا نمادی از فناوری مدرن شرکت سازنده است و تنها پنج نسخه از آن به تولید رسیده است. موتور شش لیتری V12 مرسدس AMG قلب تپنده این خودرو است که 838 اسب بخار قدرت و 1100 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. راننده از طریق گیربکس هفت سرعته X-Trac بر این خودرو 1246 کیلوگرمی تسلط خواهد داشت.

شماره سوم،‌ بوگاتی دیوو با قیمت 5 میلیون یورو

خودروهای بوگاتی همواره با قیمتی گزاف به فروش رسیده‌اند و بوگاتی دیوو در این زمینه زبان‌زد است. تنها 40 دستگاه بوگاتی دیوو به تولید رسیده است و تنها افراد اندکی قادر به بهره‌بردن از آیرودینامیک فوق‌العاده این خودرو هستند.

نیروی بوگاتی دیوو از موتور 16 سیلندر با 1500 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتون متر گشتاور تامین می‌شود که این خودرو را قادر به ثبت شتاب صفر تا صد 2.4 ثانیه‌ای می‌کند. همچنین حداکثر سرعت این ابرخودرو نیز 380 کیلومتربرساعت است.

شماره چهارم، فراری لافراری آپرتا با قیمت 5.7 میلیون یورو

این نسخه خاص از فراری لافراری به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس فراری تولید شده است و تعدادی از فناوری‌های مرتبط با خودروهای فرمول یک در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته‌اند. فراری لافراری آپرتا همانند بسیاری از خودروهای این لیست در تعداد محدود به تولید رسیده است و تنها افراد اندکی شانس خرید آن را دارند.

پیشرانه هیبریدی با 800 اسب‌بخار قدرت و 900 نیوتن‌متر گشتاور نیروی این خودرو را تامین می‌کند. شتاب صفر تا صد 3 ثانیه و حداکثر سرعت 350 کیلومتربرساعت از دیگر مشخصات فنی این خودرو هستند.

شماره پنجم، میباخ اکسلرو با قیمت 7.2 میلیون یورو

از این خودرو خاص و منحصر به فرد تنها یک دستگاه ساخته شده است و به همین علت برای خرید آن به بودجه هنگفتی نیاز خواهید داشت. این خودرو در سال 2005 و به عنوان ادای احترام به مدل کلاسیک میباخ ساخته شد. برخی از ارقام این خودرو جذاب هستند: بیش از شش متر طول و دو متر عرض، موتور V12 برای جابجایی 2.5 تن وزن، حداکثر سرعت 350 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا 100 کیلومتر برساعت تنها 4.30 ثانیه.

شماره ششم، بوگاتی چنتودیچی با قیمت 8 میلیون یورو

بوگاتی چنتودیچی ادای احترامی به خودرو محبوب این برند یعنی بوگاتی EB110 است که یک خودرو تولید محدود محسوب می‌شود. قدرت این خودرو توسط همان موتور 16 سیلندر مشترک با شیرون و دیوو تامین می‌شود اما با بهینه‌سازی‌های انجام شده حداکثر توان آن به 1600 اسب بخار افزایش یافته است. گیربکس 7 سرعته DSG این خودرو را قادر می‌سازد تا در 2.4 ثانیه به سرعت صد کیلومتربرساعت دست یابد و همچنین سرعت آن به صورت الکترونیکی روی عدد 380 کیلومتربرساعت قفل شده است. تنها ده عدد بوگاتی چنتودیچی به تولید رسیده است.

شماره هفتم، بوگاتی لاویچر نویر با قیمت 11 میلیون یورو

قیمت بوگاتی لاویچر نویر از مرز 10 میلیون یورو عبور می‌کند و به خودرویی واقعا گران‌قیمت تبدیل می‌شود. این خودرو در سال 2019 به پاس احترام برای بوگاتی تایپ 57 کلاسیک ساخته شد و در نمایشگاه ژنو به نمایش درآمد.

موتور W16 با چهار توربوشارژر و تولید 1500 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور همانند سایر مدل‌های بوگاتی وظیفه به پیش راندن این خودرو را برعهده دارد.

شماره هشتم، رولزرویس سوپتیل با قیمت 13 میلیون یورو

در بحث تجمل و قیمت گزاف، همواره نام برند لوکس بریتانیایی یعنی رولزرویس به چشم می‌خورد. در این زمینه رولزرویس سوپتیل یکی از گران‌ترین‌ها است، چرا که بهترین مواد ممکن برای ساخت این خودرو به کار گرفته شده‌اند. با وجود استفاده از مواد لوکس و باکیفیت در ساخت کابین، رولزرویس سوپتیل از نظر فنی نیز خودرویی قدرتمند است و با استفاده از پیشرانه 6.7 لیتری V12 با 460 اسب بخار قدرت به یک تخت مجلل سریع شباهت دارد.

شماره نهم، پاگانی زوندا HP Barchetta با قیمت 20 میلیون یورو

پاگانی زوندا HP Barchetta یک نسخه شخصی‌سازی شده از پاگانی زوندا است که تیم پاگانی ساعت‌ها وقت را صرف ساخت آن کرده‌اند. موتور 12 سیلندر 800 اسب بخاری مرسدس AMG‌ قدرت این نسخه خاص از پاگانی زوندا را فراهم می‌کند.

گران‌ترین خودرو حال حاضر دنیا، رولزرویس بوت‌تیل با قیمت 23 میلیون یورو

گران‌قیمت‌ترین خودرو جهان رولزرویس بوت‌تیل است که در ساخت آن از یک قایق لوکس مدل 1992 الهام گرفته شده است. ویژگی‌های لوکس و منحصر به فرد فراوانی در این قایق مشاهده می‌شوند و زیر کاپوت آن نیز یک موتور 6.5 لیتری V12 با 563 اسب بخار قدرت قرار دارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد