مرسدس بنز S کلاس یا مرسدس EQS؟ کدامیک سریع تر است؟ + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اگرچه هیچکس این مرسدس‌ها را برای مسابقه با آن‌ها در پیست نمی‌خرد، اما بررسی عملکرد این دو خودروی بزرگ و راحت که معرف گذشته، حال و آینده خودروهای لوکس هستند جذابیت زیادی دارد.

اولین خودرو در این تست مرسدس S کلاس ۲ تُنی است. موتور شش سیلندر خطی این مدل توان ۴۳۵ اسب بخار و گشتاور ۵۲۰ نیوتن متر تولید می‌کند.

در همین حال، EQS با وزن ۲.۵ تُن دارای بزرگترین باتری موجود در یک خودروی برقی یعنی باتری ۱۰۸ کیلووات ساعتی است. این مدل تک‌موتوره توان ۳۳۰ اسب ‌بخار و گشتاور ۵۷۰ نیوتن متر تولید می‌کند.

به نظر می‌رسد که EQS با وجود مزیت گشتاور، به دلیل وزن بیشتر و قدرت کمتر در پیست دچار مشکل شود. با این حال، مت واتسون مجری برنامه می‌گوید که به نظر او رانندگی با EQS جذابیت بیشتری دارد.

به نظر شما کدامیک برنده می‌شود؟

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران