خودروی نظامی آئودی در سال 1980 میلادی، پدر سیستم کواترو امروزی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هر آئودی کواترو مدرنی وجودش را مدیون کواترو ۱۹۸۰ کوپه اریجینال است. اما اگر این پیکاپ تراک ارتشی با سرعت نهایی ۱۱۳ کیلومتر در ساعت ساخته نشده بود، کواترو افسانه‌ای برنده رالی‌های مختلف نیز وجود نداشت.

فولکس ‌واگن تایپ ۱۸۳ ایلتیس نتیجه نیاز ارتش آلمان غربی به یک خودرو شبیه جیپ بود تا آن را جایگزین DKWمانگا کند. فولکس ‌واگن که در آن زمان به تازگی برندهای مختلفی از جمله DKW را خریداری کرده بود، مانگا را با یک موتور ۱.۷ لیتری چهار سیلندر ارتقا داد و برنده این قرارداد دولتی شد.

خودرو نظامی آئودی

در زمان توسعه ایلتیس روی جاده‌های برفی در سال ۱۹۷۶، یورگ بنسینگر مهندس آئودی پیشنهاد ساخت یک مدل تولیدی بر اساس آن را ارائه داد. این مدل تولیدی که کواترو نام داشت تاریخچه رالی را تغییر داد، اما ایلتیس نیز افتخاراتی از جمله پیروزی در رالی داکار پاریس ۱۹۸۰ را در کارنامه دارد.

این ایلتیس خاص که دو آنتن رادیو، یک واحد GPS و یک ایستگاه رادیویی در صندلی‌های پشتی دارد به تازگی به حراج گذاشته شده ‌است. کیلومترشمار این خودرو عدد ۳۶۰۰ کیلومتر را نشان می‌دهد که گویا میزان مسافتی است که پس از نوسازی در سال ۲۰۲۰ تاکنون طی کرده است.

با توجه به قیمت زیاد کواتروهای اریجینال، این بهترین فرصت برای تصاحب بخشی از تاریخچه کواترو است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران