موضوعات داغ

شایعات گسترده خرید مک لارن توسط آئودی، جابجایی سهام پرحاشیه

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

در طول چند روز گذشته، مذاکراتی دشوار و پیچیده بین مک لارن و آئودی در جریان بوده است که نتیجه آن به انتشار خبری مبنی بر خرید گروه مک لارن توسط آئودی منجر شد. مک لارن در ابتدا پیشنهاد خرید آئودی را رد کرد اما شرکت آلمانی با یک پیشنهاد بهتر به میز مذاکره بازگشته ولی هنوز توافق نهایی صورت نگرفته است.

لورا کنراد، مدیر روابط عمومی مک لارن، به خبرگزاری اتوکار بریتانیا گفت:

گروه مک لارن از گزارش رسانه های خبری مبنی بر فروخته شدن آن به آئودی آگاه است. این کاملاً نادرست است و مک لارن به دنبال حذف این خبر از رسانه‌ها است. استراتژی مک لارن همواره براساس همکاری و مشارکت با دیگر خودروسازان بوده است اما تغییری در مالکیت گروه مک لارن ایجاد نشده است.

در همین زمان مارک دانک، مدیر ارتباطات آئودی آمریکا نیز از ارائه هرگونه اطلاعاتی به رسانه‌ها خودداری کرد.

خبر خرید مک لارن توسط آئودی روز یکشنبه و توسط رسانه آلمانی Automotive News Automobilwoche منتشر شد. این رسانه ادعا کرد مک لارن به آئودی فروخته خواهد شد و پس از آن به دو بخش تقسیم می‌شود. در این طرح بخش خودروهای جاده‌ای مک لارن به بی ام و فروخته می‌شود و بخش موتوراسپرت و تیم فرمول یک مک لارن نیز توسط آئودی خریداری خواهد شد.

یکی از مدیران بی ام و در گفتگو با بلومبرگ به سرعت این خبر را رد کرد در حالی‌که آئودی این خبر را تکذیب نکرد. وی ادامه داد که آئودی همواره ایده‌های مختلفی را در جریان مذاکرات استراتژیک خود مد نظر دارد. در همین حین اتوکار بریتانیا ادعا کرد که کل گروه آئودی توسط آئودی خریداری خواهد شد.

در صورت خرید مک لارن از سوی آئودی، فولکس واگن پس از سال‌ها وقفه بار دیگر به جریان مسابقات فرمول 1 باز خواهد گشت. با این حال حضور بخش جاده‌ای مک لارن در این گروه چندان آسان نخواهد بود چرا که برندهای دیگری همچون پورشه، لامبورگینی، ریماک و بوگاتی شرایط را برای فولکس واگن بسیار پیچیده خواهند کرد. مک لارن مدتی است که با بحران‌های مالی دست به گریبان است و ماه گذشته نیز مدیرعامل این شرکت از مک لارن جدا شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد