موضوعات داغ

کامیون های تمام برقی Iveco بزودی وارد بازارهای جهانی خواهند شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت مالک ایوکو Iveco تصمیم گرفته است تا تغییراتی را در استراتژی‌ها و برنامه‌های این شرکت ایجاد کند. این تغییرات از سوی رهبران CNH Industrial، شرکت مالک ایوکو مطرح شده‌اند و به واسطه آن‌ها ایوکو به یک استارتاپ تبدیل خواهد شد و بر توسعه اتوبوس‌ها و کامیون‌های تمام برقی و بدون آلایندگی تمرکز خواهد کرد. این تغییرات به منظور رقابت بهتر ایوکو با سایر شرکت‌های این حوزه اخذ شده‌اند.

گریت مارکس، مدیر اجرایی CNH Industrial، اظهار داشت که ایویکو را باید به عنوان یک استارت آپ 150 ساله دید. همانطور که داده‌های ACEA از سال 2020 نشان می‌دهد، ایوکو دومین بازیکن بزرگ اروپا در بخش خودروهای تجاری متوسط است و درست بعد از دایملر قرار دارد.

با این حال ایوکو Iveco در بخش خودروهای تجاری سنگین از رقبای خود عقب افتاده است. در مورد وسایل نقلیه الکتریکی، ایوکو قبلاً اعلام کرده بود که تا سال 2023 طیف وسیعی از اتوبوس های تمام الکتریکی را توسعه خواهد داد. علاوه بر این، سال 2024 طیف جدیدی از کامیون‌های سنگین الکتریکی و سلول سوختی را از ایوکو شاهد خواهیم بود.

همانطور که رویترز اشاره کرد، ایویکو دیر وارد بخش کامیون های برقی شده است، اما این شرکت ایتالیایی در حال حاضر یک سرمایه گذاری مشترک با آمریکایی ها در قالب استارتاپ نیکولا راه اندازی کرده است. ایوکو و نیکولا در حال حاضر بر روی توسعه کامیون‌های برقی و سلول سوختی هیدروژنی کار می‌کنند.

همچنین اوایل این هفته ایویکو از نسل جدید محصولات خود در قالب تیپ‌های Daily، S-Way، X-Way و T-Way رونمایی کرد. تمامی این مدل‌ها برای سال 2022 بروزرسانی شده‌اند و شرکت ایتالیایی روی بهبود TCO (هزینه کل مالکیت) مشتری برای این مدل‌ها تمرکز کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد