موضوعات داغ

چرا عربستان سعودی تا این حد در موتور اسپرت سرمایه‌گذاری می‌کند؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

عربستان سعودی طی چند سال اخیر میزبان تغییرات بسیاری بوده است که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری عظیم این کشور در موتوراسپرت و سری مسابقات فرمول یک اشاره کرد. خبرگزاری موتور وان آمریکا به همین بهانه با وزیر ورزش عربستان سعودی، شاهزاده عبدالعزیز به گفتگو نشسته است که ترجمه آن را در ادامه خواهید خواند.

وزیر ورزش عربستان سعودی به خبرنگار می‌گوید:

دولت می‌داند که ورزش اهمیت فوق‌العاده‌ای برای جوانان دارد. 70 درصد جمعیت کشور ما کمتر از 40 سال سن دارند و ما بایستی به ایجاد تفریحات برای آن‌ها اهمیت دهیم. سرمایه‌گذاری‌ ما فقط موتوراسپرت را شامل نمی‌شود، بلکه شاید موتورسواری توجه زیادی را به خود جلب کرده باشد. ما واقعاً روی بسیاری از ورزش‌های داخل پادشاهی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ما باید جمعیت جوان خود را بیشتر درگیر ورزش کنیم و مطمئن شویم که آن را به روش صحیح انجام می دهیم. در سال 2017 ما 32 فدراسیون ورزشی داشتیم. امروز ما ۹۲ فدراسیون داریم و این به شما نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری بزرگی در داخل پادشاهی در حال انجام است.

مطابق چشم‌انداز 2030 عربستان سعودی، بایستی سرمایه‌گذاری این کشور در ورزش افزایش یابد تا ورزشکاران سعودی بتوانند از ورزشکاران بین المللی بیاموزند و سطح خود را ارتقا دهند. مسابقات موتوراسپرت بخش بزرگی از این سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده‌اند تا جایی که یک راننده زن سعودی به نام دانیا آکیل توانست سال گذشته در مسابقات سطح T3 به مقام قهرمانی دست یابد و راهی رالی داکار 2022 شود، مسابقاتی که در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

پیست مسابقه در عربستان سعودی

شاهزاده عبدالعزیز می‌گوید:

تنها چهار سال پیش، زنان (در عربستان سعودی) اجازه رانندگی نداشتند، بنابراین می‌توانید ببینید که توسعه ما در واقع بسیار فراتر از ورزش است. این در مورد زندگی است، این در مورد فرصت دادن به جوانان است، این در مورد حضور در عرصه بین المللی است

وزیر ورزش عربستان سعودی در مورد ورود این کشور به مسابقات فرمول یک می‌گوید:

فکر می‌کنم زمان مناسبی برای ورود ما است، و واقعاً فکر می‌کنم که فرمول یک، با مدیریت جدید، فلسفه خود را در مورد آنچه فرمول یک است، و تعامل بیشتر با هواداران تغییر داده است

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد