موضوعات داغ

به روز ترین نکات طلایی تمدید و خرید بیمه شخص ثالث برای دارندگان خودروی سمند(آذر 1400)

عکس مطلب اول

بیمه شخص ثالث: پشتیبان خودروی سمند شما

برخلاف تصوری که خیلی‌ها فکر می‌کنند، سمند بدنه بسیار محکمی دارد، اصلاً چنین چیزی نیست. متأسفانه بیش از 50% خودرو از بین رفت. حالا اگر این تست در واقعیت بود (که البته باید گفت پارها اتفاق افتاده) یا به جای مانع خودروی دیگری بود، چه اتفاقی می‌افتد. فرقی ندارد که سمند مقصر باشد یا خیر، در هر دو حالت باید خسارت حداقل سرنشینان خودرو جبران شود. به ویژه اینکه خودروی سمند یکی از خودروهای پرکاربرد و البته مسافرکش در جاده‌ها هم است. جبران خسارت‌های وارد شده به شخص ثالث اهمیت زیادی دارد. در اینجا بیمه شخص ثالث سمند اهمیت خود را نشان می‌دهد.با داشتن بیمه شخص ثالث سمند، نگرانی مالک سمند از خسارت وارد شده به خودروی روبرو کمتر خواهد بود؛ به ویژه اینکه اگر مقصر هم باشد و علاوه بر آسیب به راننده و خودروی او، به سرنشینان خودروی خودش هم آسیب جدی وارد شود. شاید برایتان سوال باشد که شخص ثالث به چه کسی گفته می‌شود و اصلا چرا نام این بیمه شخص ثالث است.در پاسخ باید گفت، شخص ثالث کسی است که در جریان یک حادثه‌ی رانندگی آسیب بدنی می‌بیند و یا متحمل ضرر مالی خواهد شد.در چنین شرایطی لازم است راننده دارای بیمه شخص ثالث باشد تا بیمه بتواند ضررهای مالی یا آسیب‌های جانی زیان‌دیده را جبران کند.

در این مطلب به شرح و توضیح بیمه شخص ثالث سمند پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث سمند چیست؟

بیمه شخص ثالث سمند بیمه‌نامه‌ای است که خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث و همچنین خسارت جانی وارد شده به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. سمند از خودروهای با شتاب بالاست که احتمال تصادف با آن زیاد است. مالک خودروی سمند با داشتن بیمه شخص ثالث و پرداخت به موقع حق بیمه، می‌تواند خسارت مالی و جانی را جبران کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث سمند چیست؟

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا همان خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می دهد و بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

خسارت مالی: خسارت‌هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.

خسارت بدنی: خسارت های جانی اشخاص ثالث که شامل فوت، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه باشد.خسارت بدنی پرداختی یا همان دیه یا ارش (دیه ای که مقدار آن در شرع مقدس مشخص نشده است) به نوع صدمه بدنی مانند شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث تحت پوشش بیمه شخص ثالث بستگی دارد.

در تمامی این خسارت‌ها، بیمه‌گر متعهد می‌شود تا بر اساس شرایط بیمه‌نامه و تا سقف معینی، مبلغ خسارت‌های وارد شده را جبران کند. ما به همه رانندگان تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث را فارغ از نوع اتومبیلشان پیشنهاد میکنیم. زیرا این بیمه خودرو اجبار قانونی دارد و در جبران خسارات مالی و جانی تصادفات بسیار مفید واقع می‌شود.

استثنائات بیمه شخص ثالث سمند

در بیمه شخص ثالث سمند، خسارت‌های زیر تحت پوشش قرار نمی‌گیرند:

• خسارت‌هایی که به خودرو راننده مقصر وارد می‌شوند.

• خسارت‌هایی که به قطعات خودروی راننده مقصر وارد می‌شوند.

• خسارت‌هایی که ناشی از انفجار هسته‌ای هستند.

• خسارت‌هایی که در خارج از کشور برای خودرو روی می‌دهد. (آن‌هایی که قصد سفر با خودرو به خارج از کشور را دارند، باید بیمه‌نامه مخصوص آن را خریداری کنند.)

• خسارت‌هایی که ناشی از محکومیت جزایی و پرداخت جرائم هستند.

قیمت و حق بیمه شخص ثالث سمند

بیمه مرکزی نرخ پایه بیمه شخص ثالث را برای تمامی خودرو هر سال اعلام می‌کند. این نرخ پایه بر اساس میزان دیه در ماه حرام و تعداد سیلندر خودرو است. نرخ دیه اعلام شده در سال 1400 در ماه حرام و غیرحرام برابر با 640 و 480 میلیون تومان است. مؤلفه‌هایی وجود دارند که بر افزایش و تغییر قیمت بیمه شخص ثالث سمند تأثیرگذار خواهد بود. این عوامل شامل موارد زیر است:

• خودروی سمند از جمله اتومبیل‌هایی هستند که دارای کاربری‌های متفاوت از جمله شخصی، تاکسی، دولتی و انتظامی است. با توجه به اینکه آمار تصادف در چنین کاربری‌هایی مخصوصا تاکسی زیاد است، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری را بپردازد. خودروی سمند از جمله خودروهایی است که دارای طراحی مخصوص تاکسی در تولید است.

نرخ بیمه سمند تاکسی از سمند شخصی بیشتر است.

• تعداد سیلندر خودروی سمند عامل دیگری است که روی قیمت بیمه شخص ثالث سمند تأثیرگذار خواهد بود.

• میزان تعهد مالی: بیمه مرکزی حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را در سال ۱۴۰۰ به ترتیب ۱۶ و ۳۲۰ میلیون مشخص کرده است. در صورت تمایل بیمه‌گزار به برخورداری از پوشش مالی بیشتر، می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر از این پوشش بهره‌‌مند شود.

• جریمه دیرکرد: اگر بیمه‌نامه در موعد مقرر خود تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد خواهد شد. این جریمه به صورت روزشمار محاسبه شده و بر حق بیمه نهایی بیمه ثالث افزوده می‌شود.

شما می‌توانید برای استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث سمند خود به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty/samand

استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه‌نامه شخص ثالث سمند از بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث سمند اهمیت زیادی دارد. سمند در حال حاضر از خودروهای پرکاربرد است؛ آمار بالای تصادف حداقل می‌تواند گویای این مطلب باشد که این مدل خودرو در حال حاضر بیشتر از همه استفاده می‌شود.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث برای انواع خودروها

شاید بپرسید کدام شرکت‌ها بهترین بیمه شخص ثالث را ارائه می‌کنند؟ پاسخ به این سوال کاملا نسبی است و نمی‌توان برای همه‌ی افراد یک نسخه تجویز کرد. در بسیاری از مواقع افراد ترجیح می‌دهند با پرداخت مبلغ بیشتری، میزان بالای پرداخت خسارت را تضمین کنند؛ بنابراین این افراد بهتر است به سراغ شرکت‌هایی بروند که با وجود قیمت بالا، تعهدات بیشتری دارند.در مقابل برخی از افراد هم ترجیح می‌دهند فرایند خرید بیمه شخص ثالث بیشتر بر پایه‌ی قیمت باشد تا کیفیت. برای این دسته از افراد نیز شرکت‌های بیمه‌گزاری وجود دارند که می‌توانند انتظارات آن‌ها را برآورده کنند.

اگر اعتبار بیمه شخص ثالث خودروی سمند شما در حال اتمام است و به دنبال روش سریع و آسان برای به روزرسانی هستید، می‌توانید از bimeh.comسامانه فروش انواع بیمه‌نامه استفاده کنید. با استعلام و مقایسه انواع بیمه‌نامه‌های شخص ثالث سمند و پرداخت آنلاین، در همان لحظه بیمه‌نامه شما خریداری و بعد صادر خواهد شد. برای دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان bimeh.com تماس بگیرید.

اطلاعات تماس با بیمه دات کام:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد