مجمع تشخیص مصلحت به طرح واردات خودرو ایراد گرفت، بازگشت طرح به مجلس

همان‌طور که انتظار می‌رفت، مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس در حوزه واردات خودرو که با نام رسمی طرح ساماندهی صنعت خودرو شناخته می‌شود را مغایر با سیاست‌های کلی نظام اعلام کرد. در نتیجه این طرح برای بار دیگر به مجلس باز خواهد گشت.

این خبر توسط هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان اعلام شد. او افزود: از آن‌جایی‌که دستور جلسه‌های شورای نگهبان برای امروز پرتعداد بوده است، نوبت رسیدگی به طرح ساماندهی صنعت خودرو فرا نرسید و بنابراین هفته آینده موعد رسیدگی به مصوبه واردات خودرو در شورای نگهبان خواهد بود.

وی افزود: هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام «طرح سامان‌دهی صنعت خودرو» را مغایر با سیاست‌های کلی نظام دانسته است و این مساله را طی نامه‌ای به شورای نگهبان اعلام کرده است. ایرادات سابق این هیات همچنان به قوت خود باقی است و به همین دلیل مراتب مخالفت مجمع تشخیص به مجلس اعلام می‌شود.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
F.A 1400/9/5

حالا حالا ها و سال های متمادی، مردم سرکارند!

چرا کار را به اهل فن و کاردان واگذار نمی کنید؟!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران