موضوعات داغ

دوباره مشکلات کیفیتی تسلا دردسرساز شد، فراخوان گسترده تسلا مدل Y

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

طبق وب سایت اداره دولتی نظارت بر بازار، شرکت تسلا شعبه شانگهای اخیراً مطابق با الزامات مربوط به مقررات مدیریت فراخوان‌ خودروهای معیوب و اقدامات اجرایی مربوط به آن، طرح فراخوانی را به اداره دولتی تنظیم بازار ارائه داده است. با اثرگذاری فوری این بیانیه، 21599 خودرو الکتریکی تسلا مدل Y تولید شده در تاریخ های 4 فوریه 2021 تا 30 اکتبر 2021 فراخوانده خواهند شد. تمامی این مدل‌ها در شعبه چینی تسلا تولید شده‌اند.

ممکن است به دلیل مشکلات مربوط به خط تولید، استحکام اتصالات چرخ‌های جلو و عقب در برخی از وسایل نقلیه در محدوده این فراخوان، با الزامات طراحی هماهنگ نباشد. اتصال فرمان ممکن است در حین استفاده از وسیله نقلیه تغییر شکل داده یا شکسته شود و تحت شرایط شدیدتر باعث ایجاد مشکلاتی شود که بر کنترل خودرو، افزایش خطر تصادفات و ایجاد خطرات ایمنی تاثیرگذار باشد.

مشکلات تسلا مدل Y

تسلا (شانگهای) سیستم تعلیق جلو و عقب خودروهای فراخوانده شده را به صورت رایگان بررسی می‌کند و اتصالاتی را که از استحکام لازم برای از بین بردن خطرات ایمنی احتمالی برخوردار نیستند، جایگزین می‌کند.

علاوه بر فراخوان تسلا در چین، این شرکت به اداره امنیت راه‌های آمریکا یا NHTSA نیز اطلاع داده است که 826 دستگاه تسلا مدل Y به دلیل اتصالات تعلیق نامطمئن باید مورد بررسی قرار گیرند. اکثر نسخه‌های تولید شده از تسلا مدل Y در چین به تولید رسیده‌اند و از این رو نسخه‌های عرضه شده از این خودرو در اروپا و آمریکای شمالی نیز با مشکلات سیستم تعلیق دست به گریبان خواهند بود.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/9/16
تسلا فقط ظاهر داره فقط موندم اگه اون مثلا خودران رو نداش کی میخریدش.
1400/9/17
خودرو بانک میگرده دنبال خبر های منفی درباره تسلا
چرا در مورد هندلینگ عالی تسلا مدل y حرف نمیزنید؟
چرا از ۸۰۰ لیتر فضای صندوقش حرف نمیزنید؟
برد ۳۱۵ مایلی برای نسخه پایه کمه؟ (معادل ۵۰۰ کیلومتر)
شما اگه پژو سوارشی با یه باک بنزینش نمیتونی ۵۰۰ کیلومتر بری.
سیستم خودرانش هم که شهره خاص و عامه
فقط یه مقدار کیفیت متریال داخلیش از ماشین های هم قیمت بنزینی تو اروپا پایین تره که اون هم به این دلیله که در واقع قیمت تسلا تو بازار های آمریکا و چین پایین تر از جاهای دیگه دنیاست یعنی اگر هزینه حمل و نقل به اروپا رو حساب نکنید قیمتش از ماشین های بنزینی ارزون قیمت بنز و ب‌ام‌و کمتره در نتیجه به جز در بازار های اروپا تو جاهای دیگه دنیا نمی‌تونید به کیفیت متریال این ماشین ایرادی بگیرید.
از نظر طراحی ماشین های تسلا اکثرا یه مقدار ضعیفن ( نسبت به بعضی از اروپایی ها به جز ب ام و و ماشین های هیوندای کیا)