ایمنی پنج ستاره بی ام و iX + فیلم

شاید جذابیت ظاهری BMW iX مورد تأیید همه نباشد، اما به هیچ وجه نمی‌توان شگفتی تکنولوژیکی و فنی این خودرو را انکار کرد. بی ام و iX یکی از بهترین خودروهای برقی در بازار امروز است و طبق گزارش‌های اخیر، یکی از ایمن‌ترین ماشین‌های ساخته‌شده در کل صنعت خودروسازی نیز به حساب می‌آید.

بی ام و iX به خوبی توانسته از پس تست‌های یورو NCAP برآید (همان آزمون‌هایی که رنو زوئی و داچیا اسپرینگ در آن شکست سنگینی خوردند). شاسی‌بلند الکتریکی iX عملکرد فوق‌العاده‌ای را در دسته‌بندی‌های مختلف از خود نشان داده و به رتبه پنج ستاره دست یافته است.

به عنوان مثال در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال و کودکان، iX توانست به رتبه‌های 91% و 87% دست پیدا کند. سیستم کمک ایمنی این خودرو به رتبه 81 رسید. بدین ترتیب، آی ایکس در تمام دسته‌بندی‌های تست تصادف یورو NCAP موفق به اخذ امتیاز 5 ستاره شد.

آزمون حفاظت از سرنشینان جلو

دومینیک شوستر، رئیس بخش ایمنی خودروهای بی ام و در این ‌باره گفت: «مدل iX استانداردهای جدیدی را در زمینه استحکام و مقاومت تعیین می‌کند و اخذ رتبه 5 ستاره از یورو NCAP مفهوم پایداری جامع این خودرو را مورد تأیید قرار می‌دهد. ساختار بدنه بسیار محکم و محدوده وسیع سیستم‌های مهار iX سطح فوق‌العاده‌ای از حفاظت سرنشینان را تضمین می‌کند.»

ناگفته نماند، با اینکه بی ام و iX موفق به کسب رتبه ایمنی 5 ستاره شده است، خودروهای برقی دیگری نیز در بازار وجود دارند که در دسته‌بندی‌های مجزا عملکرد بهتری نسبت به iX داشته‌اند. مثلاً مرسدس بنز EQS از لحاظ حفاظت سرنشینان بزرگسال و کودک به امتیاز بالاتری نسبت به iX رسیده است. یا مثلاً سیستم کمک ایمنی خودروی Nio ES8 و حتی فورد موستانگ Mach-E با قیمت ارزان‌تر، عملکرد بهتری نسبت به سیستم کمک ایمنی iX دارد.

نظرات
 
 
 
محمد 1400/9/25
واقعا عالیه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران