موضوعات داغ

عملکرد خیره‌کننده تسلا مدل ۳ پس از ۹ ماه حضور در نیروی پلیس انگلستان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تسلا مدل ۳ پس از ۹ ماه حضور در ناوگان پلیس انگلستان عملکرد خیره‌کننده‌ای را به عنوان خودروی پلیس نشان داده است. این خودرو به طور ویژه توسط تسلا به عنوان خودروی پلیس تولید شده است و حالا رئیس خدمات اورژانسی تسلا نتایج این همکاری را منتشر کرده است.

در اوایل سال جاری، تسلا یک نسخه ویژه پلیس از سدان مدل ۳ را تولید کرد و برای آزمایش و ارزیابی در اختیار خدمات اورژانسی بریتانیا قرار داد. پس از ۹ ماه شاهد نتایج خیره‌کننده‌ای هستیم که تسلا به آن‌ها‌ می‌بالد. طبق گزارشات به نظر می‌رسد که تسلا مدل ۳ مورد تحسین نیروهای پلیس و مردم قرار گرفته است.

این خودرو بیش از ۲۰۰ مایل را در ماموریت‌های پلیسی با سرعت بالا طی کرده است. طولانی‌ترین زمان ماموریت این خودرو بیش از چهار ساعت تحت شرایط رانندگی پیشرفته بوده است، در حالی که زمان تست‌های آن فقط ۷ تا ۱۵ دقیقه بوده است. مدت زمان شارژ این خودرو هم عالی است و در کمتر از ۲۰ دقیقه می‌توان توسط شارژ سریع V3 آن را به میزان ۷۰٪ شارژ‌ کرد. این میزان شارژ برای ۵-۶ ساعت رانندگی کافی است.

البته رئیس بخش خدمات اورژانسی تسلا اعتراض کرده است که چراغ‌های پلیس مثل دویدن با چترنجات مقاومت زیادی در برابر حرکت خودرو به وجود می‌آورند. او گفته برای به حداقل رساندن جریان باد و همچنین اثرات سوراخ‌هایی که در سقف ایجاد شده، باید این چراغ‌ها با کابین خودرو یکپارچه شوند.

مدل‌های برقی به طور کلی خودروهای پلیس بسیار خوبی هستند، مخصوصاً به دلیل صرفه‌جویی در هزینه نگهداری و قیمت مطلوب برق در مقایسه با سوخت. البته تمام آن‌ها از جمله فورد موستانگ Mach-E در نیروی پلیس ایالت میشیگان عملکرد خوبی از خود نشان نمی‌دهند.

یک اداره پلیس در ایالت ایندیانا چندین تسلا مدل ۳ را خریداری کرده است. پس از یک سال خدمت، این اداره بیش از ۶۰۰۰ دلار در هزینه‌های سوخت و نگهداری صرفه‌جویی کرده است. همچنین خودروهای برقی سروصدای خیلی کمی تولید می‌کنند که در ماموریت‌های مخفی برای آن‌ها یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد