موضوعات داغ

کراس اوور جدید بایک با همکاری هواوی رونمایی شد، مکعب روبیک با تکنولوژی برتر

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت خودروسازی چینی بایک در جریان نمایشگاه خودرو پکن، از محصول جدید خود که در سگمنت کراس‌اوور قرار دارد رونمایی کرد. مطابق نظرسنجی انجام شده در نمایشگاه خودرو پکن، کاربران اسم مکعب روبیک خودکار را برای کراس‌اوور بایک انتخاب کردند. مکعب روبیک بایک نخستین خودرو هوشمند درون‌سوز جهان است که کابین آن توسط شرکت مخابراتی هوآوی طرح‌ریزی شده است.

تراشه Kirin 990A هوآوی نقش پردازنده و مغز تصمیم گیرنده را در کراس‌اوور بایک ایفا می‌کند. این تراشه امکان برقراری ارتباط میان تلفن همراه مالک و خودرو را فراهم می‌کند که از طریق آن مالک خودرو قادر خواهد بود وظایف مختلفی را برای خودرو تعریف کند. کاربران همچنین می‌توانند از عملکردهای متعددی مانند برنامه های کاربردی متنوع، تشخیص صدا، تشخیص حرکات، تشخیص چهره و غیره لذت ببرند تا تجربه تعاملی جامع و مفیدتری را تجربه کنند.

مکعب روبیک بایک

مکعب روبیک بایک به آینه‌های جانبی الکترونیکی مجهز است که نسبت به آینه‌های عادی، سه برابر دید بهتری ایجاد می‌کنند. علاوه برآن استفاده از این آینه‌ها در هوای بارانی و مه آلود نیز امکان‌پذیر است، در حالی‌که آینه‌های معمولی قابلیت استفاده در این هوا را ندارند. علاوه بر این، صفحه نمایش بزرگ 60 اینچی AR-HUD نیز بهترین نمایشگر در کلاس خود است. این صفحه می‌تواند اطلاعاتی مانند ابزار دقیق، ناوبری واقعی و رانندگی کمکی را روی شیشه جلویی نمایش دهد. همچنین می‌تواند از تلفن های همراه برای صفحه نمایش استفاده کند و به کاربران امکان می‌دهد در هر جایی باشند. می تواند به راحتی در ماشین برای بازی و تماشای فیلم بنشیند.

همانند اکثر کراس‌اوورهای چینی، مکعب روبیک بایک به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژر مجهز است. مطابق ادعای شرکت سازنده، این موتور در حد و اندازه یک پیشرانه دو لیتری توربوشارژر معمولی کارآمد است و در هر صد کیلومتر پیمایش ترکیبی تنها 6 لیتر بنزین می‌سوزاند. مطابق ادعای بایک، عملکرد این پیشرانه با موتورهای هیبریدی ژاپنی برابری می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد