موضوعات داغ

آتش سوزی 161 موتور خودروهای هیوندای و کیا؛ تحقیقات فدرال آغاز شد

عکس مطلب اول

جریمه‌های مختلف، فراخوان‌ها و شکایات متعدد درباره آتش‌سوزی موتور خودروهای کیا و هیوندای ادامه دارد. طبق گزارش جدید رویترز، سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ملی ایالات‌متحده (NHTSA) قرار است به «تحلیل مهندسی» دو کمپانی خودروسازی کره‌ای بپردازد و تلاش آن‌ها جهت رفع مشکلات آتش‌سوزی موتور را موردبررسی دقیق قرار دهد.

تاکنون 161 مورد آتش‌سوزی موتور در خودروهای کیا و هیوندای گزارش شده و تحلیل مهندسی جدید حدود 3 میلیون دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تحقیقات NHTSA می‌تواند موجب صدور فراخوان جدید شده و یا بدون هیچ اقدامی از سوی آژانس به پایان برسد. تحلیل مهندسی همچنین شامل بررسی فرایند فراخوان هیوندای و کیا و نحوه همکاری این دو شرکت با آژانس تحقیقاتی خواهد بود.

کیا اسپورتیج 2021

کیا اوایل سال 2021 در قالب یک فراخوان بزرگ به احتمال آتش‌سوزی موتور بیش از 380 هزار مدل اشاره کرد. کیا از مالکین خواست ماشین‌های خود را خارج از ساختمان و دور از خودروهای دیگر پارک کنند. این فراخوانی شامل تمام سدان های کدنزا (مدل‌های 2017 تا 2019) و شاسی بلندهای اسپورتیج (2017 تا 2021) می‌شد.

البته مشکلات آتش‌سوزی کیا به قبل از سال 2021 بازمی‌گردد. این شرکت کره‌ای در سال 2017 نیز از طریق یک فراخوان بزرگ، در مورد خطر بالقوه 1.5 میلیون خودرو (مدل‌های سال 2011 به بعد) هشدار دارد.

کیا و هیوندای

کیا و هیوندای سال گذشته به پرداخت جریمه 210 میلیون دلاری به خاطر عدم موفقیت در اجرای فراخوان صحیح خودروهای مخاطره‌آمیز موافقت کردند که به سال 2015 بازمی‌گردد. تحقیقات جدید NHTSA می‌تواند مشکلات جدیدی را برای این دو شرکت به وجود آورد، چون ایمنی مشتریان در رأس اولویت‌های این آژانس دولتی قرار دارد.

تاکنون گزارش‌های ضد و نقیضی در مورد مجروحیت و مرگ‌ومیر ناشی از مشکل آتش‌سوزی موتور خودروهای کیا و هیوندای منتشر شده است. با اینکه مدت‌زمان تحقیقات NHTSA هنوز مشخص نشده، ولی به نظر می‌رسد فرایند تحلیل مهندسی حداکثر ظرف یک سال انجام می‌شود. ولی بررسی‌های مفصل به زمان بیشتری احتیاج دارد.

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/10/12
من واقعا موندم که مردم آمریکا چرا به جای هیوندای کیا ماشین های چری رو نمیخرن؟
چرا دوست ندارن یه ماشین ۱۷ هزار دلاری ۵۰ هزار دلار بره تو پاچشون؟
چرا از تکنولوژی های فوق العاده چری برای سیستم های تک دیفرانسیل استفاده نمیکنن؟
واقعا نمیدونم این آمریکایی ها چرا به جای کیا تلیواراید یا هیوندای پالاسید چری تیگو ۸ پرو نمیخرن؟ چرا دوست ندارن مثل ایرانی ها ماشین ۱۷ هزار دلاری رو ۵۰ هزار دلار بخرن؟
چرا دوست ندارن از نعمت تو پاچه کنی مدیران خودرو بهره مند بشن؟
1400/10/13
😅اول فکر کردم داری از چی تعریف میکنی ، ولی این آتش سوزی ها حق هیوندا و کیا نیست که در زمینه تکنولوژی با ژاپن رقابت میکنند ای کاش همه پژو ها پراید ها و نوادگان آن ها و خودرو های زیر ۲۰۱۶ آتیش می‌گرفتند والا داریم تو سال ۱۹۹۶ زندگی میکنیم نه ۲۰۲۲ .حاضرم همگی با قاتر رانندگی کنیم ولی خیابونامون پر از دود خودرو های عتیقه نباشه.
1400/10/13
برای نجات جان بی ارزش تان ، سریعا به دامپزشکی مراجعه فرمایید . با تشکر
در ضمن ، تیگو ۸ پرو ۲۵ هزار دلار است
1400/10/13
لو آپشن ترین تیپ تیگو ۸ هست ۲۰ هزار دلار اینی که شما میفرمایید احتمالا تیگو ۸ مونتاژی سایپا هست
1400/10/14
علی آقا خود خودرو بانک یه مقاله در مورد قیمت تیگو داد.
قیمتش ۱۵ تا ۱۹ هزار دلاره (مدل تک دف با موتور ۱.۶ توربو) که مدل ۱۹ هزار دلاریش نیمه خودران هست ولی این مدلی که تو ایرانه نیمه خودران نیست پس ارزون تره.