رنو داستر پیکاپ با موتور 1.3 لیتری رنو کپچر عرضه خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در آمریکای جنوبی، داستر اوروچ به عنوان یک پیکاپ دوکابین با موتورهای ۱.۶ و ۲ لیتری در دسترس است. به نظر می‌رسد که در مدل سال ۲۰۲۲، یک موتور چهارسیلندر توربو جایگزین موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی خواهد شد.

گویا رنو قصد دارد موتور چندگانه سوز ۱.۳ لیتری TCe رنو کپچر را روی اوروچ ۲۰۲۲ نصب کند. موتور H5Ht که در داچیا داستر بازار اروپا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، توان ۱۶۸ اسب بخار و گشتاور ۲۷۰ نیوتن متر تولید می‌کند.

پیکاپ رنو داستر

دلیل جایگزینی موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی با موتور ۱.۳ لیتری توربو استانداردهای انتشار آلودگی L-7 است. این استانداردها میزان آلودگی مجاز روزانه برای خودروها را از ۱.۵ به ۰.۵ گرم در هر تست کاهش داده است.

انتظار می‌رود داستر اوروچ جدید نیز مانند رنو کپچر بازار برزیل مجهز به جعبه‌دنده متغیر پیوسته باشد. البته ظاهر مدل ۲۰۲۲ به طور کامل تغییر نخواهد کرد و در آن فقط شاهد تغییرات ظاهری جزئی خواهیم بود. پابلو سیبیلا مدیرعامل رنو آرژانتین اعلام کرد که جایگزین داستر اوروچ در سال ۲۰۲۴ به عنوان مدل ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران