موضوعات داغ

تیگو 8 پرو باهوش ترین خودروی تولید داخل بازار ایران است

عکس مطلب اول

تولید خودرو در ایران همواره با چالش های فراوانی همراه بوده است. خودروهای داخلی معمولا از لحاظ تکنولوژی و کیفیت ساخت، مورد انتقاد کارشناسان و مردم هستند. فهرست اغلب خودروهایی که در ایران مونتاژ و تولید می شوند را محصولات اقتصادی تشکیل می دهند. با این حال، به نظر می رسد که دوران تولید خودروهای قدیمی و بی کیفیت در کشورمان به سر آمده است. برند فونیکس به عنوان نشان اختصاصی محصولات لوکس شرکت مدیران خودرو می خواهد بازی را عوض کند. به همین منظور، فونیکس ورود خود به بازار را با لوکس ترین محصولش، یعنی تیگو 8 پرو، رقم زده است. تیگو 8 پرو پرچمدار محصولات فونیکس خواهد بود و بسیاری از آپشن های ایمنی و رفاهی را برای اولین بار با خود به صنعت خودروسازی ایران می آورد.

قطعا مهم ترین برگ برنده فونیکس تیگو 8 پرو در مقابل رقبا، پکیج رانندگی نیمه خودکار سطح 2 است که از آن به عنوان ADAS یاد می شود. این پکیج که مجموعه کاملی از رادارهای ایمنی و کمکی را در بر می گیرد، برای اولین بار است که در یک خودرو تولید داخل به چشم می خورد. از جمله امکانات این پکیج می توان به رادار هشدار برخورد با مانع هنگام باز شدن درها (DOW)، رادار نقطه کور (BSD)، سیستم هشدار ترافیک جانبی (RCTA)، رادار هشدار برخورد بر اثر تغییر لاین (LCA)، رادار هشدار خروج از لاین (LDW)، رادار نگه داشتن خودرو در لاین (LKA)، سیستم کمکی در ترافیک (TJA)، سیستم کمکی کروز کنترل یکپارچه (ICA)، کروز کنترل تطبیقی (ACC)، رادار هشدار برخورد از جلو (FCW)، سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)، رادار تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی (TSR) و سیستم کنترل هوشمند نور بالا (IHC) اشاره کرد.

فونیکس تیگو 8 پرو با وجود پکیج ADAS و با برخورداری از انواع سیستم های ایمنی و رفاهی، عملا مجهزترین خودرویی است که تا به امروز در ایران تولید می شود. همین موضوع این شاسی بلند سایز بزرگ را نسبت به دیگر خودروهای بازار متمایز می کند و محبوبیت آن را بین مشتریان بالا می برد. خریداران فونیکس تیگو 8 پرو با انتخاب این خودرو، بالاترین سطح از رفاه و امنیت را در یک کراس اوور مدرن تجربه می کنند. چشیدن طعم ناب تکنولوژی، ارمغان تیگو 8 پرو برای مشتریان است.

اما قطعا در کنار کیفیت ساخت بالا و توانمندی های فنی چشم گیر، هوشمند بودن را به عنوان مهم ترین فاکتور در خرید تیگو 8 پرو باید در نظر گرفت. به عبارت دیگر، تیگو 8 پرو هوشمند ترین خودرو تولید داخل است که با بهره گرفتن از سیستم های ADAS، نه تنها سطح رانندگی در جاده ها و خیابان های ایران را بالا می برد، بلکه پای تکنولوژی های جدید را نیز به صنعت خودروسازی کشورمان باز می کند.

نظرات کاربران

9 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/10/19
سیستم خودران تیگو ۸ ، سطح ۲.۵ هست . شما اشتباه نوشتید
1400/10/19
انشاالله که قیمتش خوب باشه وقیمت هوشمندبراش نزارن
1400/10/19
چه خوبه که ایران خودرو و سایپا حداقل مثل بعضی خودروسازان خصوصی ماشین های با کیفیت حداقل حالا بقیه برند های معتبر نشد جنس خوب چینی رو مونتاژ کنن
1400/10/20
هوالخالق قادرمتعال والرئوف؛ قیمت بالاست.
پیشنهادمی گردد برای جلب اعتمادمردم(مشتریان)، قیمت مناسب تعیین واعلان گردد.
1400/10/20
مثل اینه طرف بره تیم فوتبال تشک سازان کابل رو ببره...بهش جام بدن بگن قهرمان شدی
تو بازاری که تولیداتش پژو 30 ساله و پراید 25 ساله هستن دستگاه پرچ هم هوشمند حساب میشه
1400/10/20
از نظر شما سانتافه مثل تشک سازان کابل هست؟
بعد پژو به قول خودت ۳۰ ساله رو داری با این مقایسه می کنی؟
خدایا یه عقلی به ایشون بده یه پولی هم به ما
1400/10/20
با درود.. در سیستم های برشمرده، کلمه "لین" درست است و لاین درست نیست. (بین دو لاین، لین است..)
1400/10/20
تولید داخل رو باحال گفتی ... اگه فقط دوتا پیچ مهره ازش تولید داخل باشه که اونم شک دارم
1400/10/22
بابا با چه زبونی بگیم مردم رازیند ۲ میلیارد بدن یا تیگو ۸ پلاس با موتور ۲۶۰ اسبی و ۴۰۰ نیوتون گشتاوری با جلو پنجره ی لکسسی بخرن یا اکسید وی اکس که اونم مشخصات فنیش همینه دیزاین خارجی و داخلیش از تیگو ۸ پلاس هم سر تره مردم رازیند حداقل پول زیاد بدن بهترین خودروهای چینی رو بخرند این خیلی انتظار بالایی خداییش این خیلی انتظار بالایی دیگه نمی‌دونم چی بگم مدیران خودرو اگه بتونه یه قرار داد هم با هاوال و چانگان برقرار کنه دیگه میشه غول خودروهای لوکس ایران تو آمریکا هم مردم با پرداخت یک یازدهم پول لاند روور دیسکاوری ۲۰۲۲ یک هاوال اچ ۹ ۲۰۲۲ میخرند درسته چه از لحاظ فنی و چه از دیزاین خارجی و داخلی نصف اونم نیست ولی قیمت نسخه ی فول هاوال اچ ۹ ۲۰۲۲ ۲۰۰۰۰ دلاره یکمم کمتر ولی دیسکاوری ۲۰۲۲ از ۹۹ هزار دلار شروع میشه و نسخه ی فول آپشنش از ۱۶۹ هزار دلار هم بیشتر به تحقیق کوچیک انجام بدین دیگه ما لایق محصولات لوکس چینیم نیستیم مثل در رأس اونها فونیکس هاوال چانگان سایک همه هم به روز ترین مدلاشون که مخصوص صادرات به بازارهای آمریکا و اروپا است این که دیگه انتظار زیادی نیست پولشم می‌دیم