تمامی 9 دستگاه بوگاتی شیرون پور اسپرت در آمریکا فراخوان شدند، احتمال وجود ترک در لاستیک

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بوگاتی تمامی 9 دستگاه بوگاتی شیرون پور اسپرت موجود در ایالات متحده را فراخوانی کرد. این خودروها به علت ایجاد ترک در لاستیک پس از طی کردن 2500 مایل فراخوان شده‌اند. طبق اسنادی که در اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) ثبت شده است، این مشکل ابتدا در نمونه اولیه ای مشاهده شد که تایرهایی مشابه با مدل‌های تولید انبوه شیرون پور اسپرت داشت که به مشتریان ایالات متحده تحویل داده شده است.

بر طبق همین اسناد، ترک‌هایی در لاستیک‌های عقب بوگاتی شیرون پور اسپرت مشاهده شده است اما این ترک‌ها بدون تغییر در میزان فشار باد تایرها بوده‌اند. با این حال اگر ترک‌ها تکثیر یابند، امکان تخلیه ناگهانی باد لاستیک‌ها وجود دارد.

بوگاتی شیرون پور اسپرت

بوگاتی در زمان معرفی شیرون پور اسپرت اعلام کرد به دلیل دستیابی به هندلینگ بهتر، نسخه‌ای از تایر میشلن Pilot Sport Cup 2 R را برای این خودرو در نظر گرفته است. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها هنوز علت ترک خوردن لاستیک‌های شیرون پور اسپرت را کشف نکرده است اما متخصصان این اداره تخمین می‌زنند که لاستیک‌های این خودرو تا فاصله زمانی دو سال یا 2500 مایل دوام خواهند آورد.

در حال حاضر، نمایندگی های بوگاتی تایرهای عقب خودروهای آسیب دیده را هر 1875 مایل یا زمانی که لاستیک به 1.5 سالگی برسد، تعویض می کنند. به مالکانی که تایرهای عقب آنها به 2500 مایل یا 1.5 سال رسیده است توصیه می شود از رانندگی با خودرو خودداری کنند. بوگاتی همچنان در حال تحویل سفارشات شیرون به مشتریان خودرو در ایالات متحده است و هنوز مشخص نیست این فراخوان چه تاثیری بر خودروهای آتی این برند در آمریکا خواهد داشت.

نظرات
 
 
 
اکبر 1400/11/1
اوناازایران خودرو وسایپا یادگرفتن طبیعیه
محمد 1400/11/2
خوب شد فهمیدم باید زود برم لاستیکهای بوگاتیمو عوض کنم تا گارانتی داره😂😂😂
ناشناس 1400/11/2
2500مایل رو واقعا درست نوشتید
یعنی تقریبا هر 4000کیلومتر باید لاستیک عوض کنن
واقعا مسخره ست
Jefosun 1400/11/2
درسته بوگاتی شیرون وانت من هم یه خورده لاستیک جلوش ترک خورده بود
ولی مشکلی نیست ببرید شوش یکی هست معروفه آپاراتش
ببرید اینجا با آپارات مشکل حل میکنه من که بردم دادم درست شد‌
دم خودروبانک گرم که بموقع خبرهای حساس را پخش میکنه . .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران