موضوعات داغ

مشکلات رنگ بدنه خودروهای تسلا! استانداردهای پایین کیفیتی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

به تازگی صاحبان خودروهای تسلا در کانادا، فنلاند و برخی دیگر از کشورهای سردسیر متوجه شده‌اند که خودروی آن‌ها از مشکلات جدی در رنگ بدنه رنج می‌برد. فعلاً این مشکل فقط در خودروهای تولیدشده در کارخانه فریمانت مشاهده شده بود و به نظر می‌آمد که کارخانه گیگا شانگهای رنگ‌آمیزی خودروها را بهتر انجام می‌دهد. متاسفانه اینطور نیست و اولین مورد وجود مشکل در رنگ بدنه یک تسلا ساخت چین گزارش شده است.

یکی از صاحبان این خودروها مجبور شده بود تسلای خودش را پس از کارکرد ۳۰۰۰ مایلی بفروشد. دومی هم صاحب یک تسلا مدل Y ساخت چین است که آن را در لوکزامبورگ تحویل گرفته است.

ساشا در روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ کراس‌اوور برقی خود را تحویل گرفت. او به دلیل وجود شبکه ابرشارژ عالی در لوکزامبورگ این خودرو را انتخاب کرده بود، اما به دلیل وجود مشکلاتی در رنگ بدنه از این خرید رضایت ندارد. او گفته است:

"وقتی که خودرو را تحویل گرفتم، رنگ بدنه کثیف و پر از خط و خش بود. وقتی این را به اطلاع تسلا رساندم آن‌ها گفتند: رنگ بدنه طبق استانداردهای تسلا مشکلی ندارد‍!"

ساشا از مشکلات رنگ بدنه در خودروهای تسلا و نحوه جلوگیری از آن‌ها با استفاده از طلق محافظت از رنگ باخبر بوده است، اما این سوال برایش به وجود آمده است که چرا تسلا از این طلق روی خودروی او استفاده نکرده است.

"من از آن‌ها درباره استفاده از طلق محافظت از رنگ روی نقاط خاصی از خودرو که در کشورهایی مانند آلمان، نروژ و ... استفاده می‌شود سوال کردم. آن‌ها به من گفتند که این کار برای همه کشورها انجام نمی‌شود، بنابراین من مجبور شدم خودرو را به همان شکلی که بود تحویل بگیرم."

تسلا

ساشا پس از چند ماه استفاده از خودروی جدیدش، اصلاً از ظاهر آن راضی نیست. او گفته:

"حالا بعد از چهار ماه استفاده و با کارکرد ۹۰۰۰ کیلومتر، خط و خش‌های روی رنگ بدنه کاملاً مشهود است! من با مرکز خدمات تسلا تماس گرفتم تا این وضعیت را به اطلاع آن‌ها برسانم و به آن‌ها یادآوری کردم که این یک مشکل شناخته‌شده توسط تسلا است، چون آن‌ها برای رفع این مشکل در سایر کشورها از طلق محافظت از رنگ روی خودروهای جدید استفاده می‌کنند."

اگر تسلا همچنان اصرار کند که این مشکل طبق استانداردهای تسلا کاملاً طبیعی است، ساشا از تمام گزینه‌های روی میز استفاده خواهد کرد. او در ادامه افزود:

"من قصد دارم منظورم را به آن‌ها برسانم و در صورت نیاز علیه آن‌ها اقدام قانونی خواهم کرد. من همچنین از آن‌ها به اتاق بازرگانی شکایت خواهم کرد."

صاحبان خودروهای دچار این مشکل در کانادا از تسلا شکایت کرده‌اند و منتظر حکم دادگاه هستند. نکته قابل توجه درباره خودروی ساشا این است که در یک کارخانه مدرن تسلا ساخته شده، بنابراین هیچ توجیهی برای وجود مشکل در رنگ بدنه آن وجود ندارد.

تسلا دو کارخانه دیگر دارد که در سال ۲۰۲۲ وارد فاز عملیاتی خواهند شد: گیگا گرونهایده در آلمان و گیگا آستین در تگزاس. این امکان وجود دارد که آن‌ها هم مانند کارخانه‌های فریمانت و شانگهای دچار مشکلاتی در زمینه رنگ‌آمیزی بدنه خودروها شوند.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/11/20
مرد حسابی واسه چند تا لکه؟😂 ما تو ایران مشکی میخریم سفید بهمون تحویل میدن پاشونم میبوسیم 😫
1400/11/20
تن تسلا هم خورده به تن سایپا و ایران خودرو.....
1400/11/21
سلام و درود!
کلاهبرداری ایلان ماسک هر روز بیشتر از دیروز!
یاعلی🌷