چری در خط تولید یواز روسیه خودرو مونتاژ می‌کند!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در طول چند روز گذشته یک خبر مورد توجه گسترده رسانه‌های روسی قرار گرفته است. شرکت خودروسازی چری قصد دارد تا برخی محصولات خود را در کارخانه خودروسازی اولیانوفسک یا یواز به تولید برساند. شرکت خودروسازی یواز مدت‌ها است که به دنبال یک شریک استراتژیک می‌گردد و پس از ناکامی در همکاری با ایسوزو و یک استارتاپ تولید خودروهای برقی، اکنون قصد همکاری با چری را دارد.

مطابق گزارش رسانه‌های روسی، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نقش اساسی را در همکاری بین یواز و چری ایفا کرده است. او با انجام این کار شرکت یواز را از مرگ تدریجی رهانید و اکنون سرمایه قابل توجهی از شرکت چری روانه یواز خواهد شد. این موفقیت برای شرکت یواز که تاکنون موفق به جذب سرمایه‌گذاری خارجی نشده است، اهمیت به خصوصی دارد.

پیش از این چری برای مدتی در چند سایت تولیدی روسیه به مونتاژ خودرو مشغول بوده است اما مدت‌ها است که محصولات چری به صورت وارداتی در بازار روسیه عرضه می‌شوند. چری هیچ‌گاه با شرکت‌های روسی مشارکت 50-50 نداشته است و تنها به صادرات قطعه اکتفا می‌کند. اکنون این شانس برای روس‌ها وجود دارد که به سایت اصلی تولید محصولات چری در منطقه تبدیل شوند و صادرات خودروهای چری به منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا توسط سایت روسی چری صورت بگیرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
علی روایی 1400/11/21
هر چی ماشین مستراعه وارد میکنن چیه اخه یواز

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران