موضوعات داغ

ولوکوپتر، تاکسی هوایی مدرن در سنگاپور

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

ولوکوپتر یک شرکت حمل و نقل آلمانی است که هم اکنون پروژه راه‌اندازی تاکسی هوایی در سنگاپور را پیگیری می‌کند. سرویس تاکسی هوایی سنگاپور در سال 2024 فعال خواهد شد و پس از آن پروازهای درون شهری و برون شهری در این کشور کوچک و ثروتمند آسیایی آغاز خواهد شد.

به گفته مدیر بازرگانی ولوکوپتر یعنی کریستین بائر و طبق گزارش FlightGlobal، این شرکت در مسیر نهایی کردن گواهینامه و دریافت کلیه مجوزهای عملیاتی لازم از آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا قرار دارد. شرکت آلمانی امیدوار است حمل و نقل هوایی در سنگاپور تا سال 2030 میلادی 3.1 میلیارد دلار سودآوری به همراه داشته باشد و 1300 فرصت شغلی در این پروژه ایجاد شود.

مدتی پیش نخستین پرواز آزمایشی ولوکوپتر در سنگاپور انجام شد و توجه مثبت تجار این منطقه را به خود جلب کرد. از آن زمان تاکنون مرکز شهر سنگاپور و جزیره توریستی سنتوزا میزبان شرکت ولوکوپتر و پروازهای آزمایشی آن هستند.

پس از موفقیت در پروازهای تجاری درون دولت شهر سنگاپور، ولوکوپتر پروازهای دیگری به مقصد اندونزی و مالزی را نیز برقرار خواهد کرد. علاوه برآن این شرکت تمایل دارد تا بخشی از حمل و نقل کالا در بندر سنگاپور را نیز تحت کنترل خود داشته باشد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/11/30
یکی به این خارجیا بگه استفاده هلیکوپتر که صد سال پیش اختراع شد به جای تاکسی تکنولوژی محسوب نمیشه مگر اینکه بدون بال پرواز کنه.