ولوکوپتر، تاکسی هوایی مدرن در سنگاپور

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ولوکوپتر یک شرکت حمل و نقل آلمانی است که هم اکنون پروژه راه‌اندازی تاکسی هوایی در سنگاپور را پیگیری می‌کند. سرویس تاکسی هوایی سنگاپور در سال 2024 فعال خواهد شد و پس از آن پروازهای درون شهری و برون شهری در این کشور کوچک و ثروتمند آسیایی آغاز خواهد شد.

به گفته مدیر بازرگانی ولوکوپتر یعنی کریستین بائر و طبق گزارش FlightGlobal، این شرکت در مسیر نهایی کردن گواهینامه و دریافت کلیه مجوزهای عملیاتی لازم از آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا قرار دارد. شرکت آلمانی امیدوار است حمل و نقل هوایی در سنگاپور تا سال 2030 میلادی 3.1 میلیارد دلار سودآوری به همراه داشته باشد و 1300 فرصت شغلی در این پروژه ایجاد شود.

مدتی پیش نخستین پرواز آزمایشی ولوکوپتر در سنگاپور انجام شد و توجه مثبت تجار این منطقه را به خود جلب کرد. از آن زمان تاکنون مرکز شهر سنگاپور و جزیره توریستی سنتوزا میزبان شرکت ولوکوپتر و پروازهای آزمایشی آن هستند.

پس از موفقیت در پروازهای تجاری درون دولت شهر سنگاپور، ولوکوپتر پروازهای دیگری به مقصد اندونزی و مالزی را نیز برقرار خواهد کرد. علاوه برآن این شرکت تمایل دارد تا بخشی از حمل و نقل کالا در بندر سنگاپور را نیز تحت کنترل خود داشته باشد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
حسین 1400/11/30
یکی به این خارجیا بگه استفاده هلیکوپتر که صد سال پیش اختراع شد به جای تاکسی تکنولوژی محسوب نمیشه مگر اینکه بدون بال پرواز کنه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران