موضوعات داغ

تست تصادف ریماک نورا، سوپراسپرت 2000 اسب بخاری را تماشا کنید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

از زمان معرفی ریماک نورا در ژوئن 2021، شاهد انتشار فیلم‌های درگ این خودرو با دیگر ابرخودروهای هم کلاس بوده‌ایم. این هایپرکار برقی 1914 اسب‌بخاری با وجود انجام مسابقات بسیار، هنوز به طور رسمی برای فروش عرضه نشده است. این خودرو بایستی گواهینامه ایمنی را برای حضور در بازار اروپا و آمریکای شمالی دریافت کند، گواهینامه‌ای که لازمه آن انجام تست تصادف است.

کانال یوتیوبی carwow ویدیوهایی از تست تصادف ریماک نورا منتشر کرده‌اند که بررسی‌های ایمنی را روی نمونه‌های اولیه این خودرو نشان می‌دهد. با توجه به اینکه هر دستگاه ریماک نورا حدود دو میلیون دلار قیمت دارد، انجام این تست‌ها بسیار گران تمام شده است. برای کاهش هزینه‌های تمام شده تست تصادف ریماک نورا، خودروهای آسیب دیده در تست‌های تصادف دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خودروهایی که قصد ورود به بازار اروپا را دارند، بایستی نمرات قابل قبول از پنج تست تصادف را دریافت کنند. مقررات ایالات متحده سخت‌گیرانه‌تر هستند و 22 آزمایش ایمنی روی خودروها صورت می‌گیرد. علاوه برآن تست‌های تصادف اختیاری نیز قابل انجام هستند. ریماک نورا از تمامی این تست‌ها سربلند بیرون آمد و یک گام دیگر به عرضه نهایی نزدیک شد. البته باید خاطرنشان کرد که پیش از انجام تست‌های فیزیکی، مهندسین ریماک این تست‌ها را با شبیه‌سازی کامپیوتری انجام داده بودند که 98 درصد با تست‌های واقعی و نتایج حاصل از آن مطابقت داشت.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد