موضوعات داغ

پایان تولید بی ام و Z4، خداحافظی با رودستر جذاب آلمانی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

مطابق اطلاعاتی که توسط رسانه اسپانیایی motor.es منتشر شده است، بی ام و Z4 در اواسط سال 2025 از خط تولید بی ام و خداحافظی خواهد کرد. بنابر این گزارش، این خودرو اسپرت رودستر موفق نشده است تا هدف‌های فروش خود را محقق کند و به همین دلیل بی ام و تصمیم گرفته است آن را از خط تولید کنار بگذارد.

با این حال بی ام و همچنان به تولید Z4 تا سال 2025 ادامه خواهد داد و برای بازگرداندن روند فروش، فیس‌لیفت جزئی را روی این مدل اعمال خواهد کرد. نسل فعلی بی ام و Z4 از سال 2018 روی خط تولید است و همکاری تویوتا و بی ام و در ساخت آن موجب شد تا بخش زیادی از هزینه‌های تولید هر دو محصول آلمانی و ژاپنی یعنی تویوتا سوپرا و بی ام و Z4 کاهش یابد. با این حال به نظر می‌رسد فروش بی ام و Z4 همچنان کمتر از انتظار مدیران خودروساز آلمانی است.

توضیحات عکس

از زمان عرضه نخستین Z4، بی ام و هیچ تغییری را در این خودرو اعمال نکرده است و تنها مدتی بعد گیربکس دستی را از تیپ‌های عرضه شده این خودرو حذف کرد. بی ام و Z4 در دو تیپ به فروش می‌رسد که عبارتند از: sDrive30i با موتور 2.0 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با قدرت 255 اسب بخار (190 کیلووات) و M40i با 3.0 لیتری توربوشارژ 6 سیلندر خطی با توان تولید 382 اسب‌بخار (285 کیلووات).

در سوی دیگر این همکاری یعنی تویوتا، شرایط به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود. شایعات حاکی از آن هستند که تویوتا قصد دارد نسخه GRMN از تویوتا سوپرا را به بازار عرضه کند که مجهز به موتور شش سیلندر توئین توربوشارژر و گیربکس شش سرعته دستی است. تویوتا این موتور را از بی ام و M3 و بی ام و M4 به تویوتا سوپرا GRMN خواهد آورد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/12/4
خیلی ناراحت شدم چون از طرفدارهای z4 هستم مخصوصا مدل 2021 ولی خوب حتما جایگزین بهتری خواهد شد