ایلان ماسک دومین شخصیت بخشنده ایالات‌متحده، اهدای 5.7 میلیارد دلار به خیریه

ایلان ماسک، بنیان‌گذار و مدیرعامل تسلا، 5.7 میلیارد دلار از سهم خود در این شرکت را به خیریه اهدا کرد. این کمک مالی در یکی از پرونده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده در روز دوشنبه افشا شد. ایلان در بازه زمانی 19 تا 29 نوامبر پول خود را وقت امور خیریه کرده، هرچند که اطلاعاتی درباره دریافت‌کنندگان این پول لو نرفته است.

بد نیست بدانید که در آن بازه زمانی، هر سهم تسلا در ازای 1000 دلار معامله می‌شد.

اهدای 5.7 میلیارد دلار، ایلان ماسک را به دومین شخصیت بخشنده ایالات‌متحده در سال 2021 تبدیل می‌کند. بیل و ملیندا فرنچ گیتس با اهدای 15 میلیارد دلار در جایگاه اول قرار دارند.

ایلان ماسک صاحب شرکتی است که با اهدای پول، بارها از اهدافی مثل تحقیقات اطفال و آموزش‌های علمی حمایت کرده است. با این حال، ماسک هنوز مایل نیست درباره بخشش اخیر خود توضیح کاملی را ارائه دهد.

وی سال گذشته توسط رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) به اهدای کمک مالی جهت کمک به رفع گرسنگی در جهان دعوت شد. ماسک نیز در توییت خود در پاسخ به این دعوت چنین نوشت:

اگر WFP در همین توییت توضیح دهد که چطور 6 میلیارد دلار می‌تواند مشکل گرسنگی جهان را حل کند، من همان موقع سهام تسلا را خواهم فروخت!

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران