موضوعات داغ

الزامی شدن تزریق واکسن برای تردد بین شهری + فهرست جدید شهرهای قرمز برای تردد بین شهری

عکس مطلب اول

فهرست جدید شهرهای قرمز از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است. در رنگبندی جدید شهرهای کرونایی ایران که در تاریخ 8 اسفند 1400 منتشر شده، 184 شهر در وضعیت قرمز، 187 شهر در وضعیت نارنجی، 76 شهر در وضعیت زرد و فقط یک شهر در وضعیت آبی قرار گرفته است.

همچنین طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، جریمه تردد شهری، از تاریخ 20 اسفندماه 1400 فقط براساس پلاک خودرو خواهد بود. به این معنی که اگر مالک خودرو، دز دوم یا حتی دز سوم را تزریق نکرده باشد، در صورت انجام تردد بین استانی، در هر 24 ساعت معادل یک میلیون تومان جریمه خواهد شد. حسین قاسمی، دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا، می‌گوید که احتمالا 1.5 الی 2 میلیون دستگاه خودرو داریم که هنوز واکسیناسیون آنها ثبت سیستمی نشده است. طبق اظهارات قاسمی، معیار تزریق واکسیناسیون، ثبت اطلاعات افراد در «سامانه ایران من» خواهد بود که بزودی و با مشارکت وزارت کشور، وزارت بهداشت، پلیس راهور و سایر نهادهای مرتبط، راه‌اندازی می‌شود.

گفتنی است تا کنون حدود 62 میلیون نفر دُز اول، 55 میلیون نفر دُز دوم و 22 میلیون نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. همچنین مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به حدود 141 میلیون دُز رسیده است.

لیست شهرهای عادی برای تردد بین شهری

لیست شهرهای نسبتاً پرخطر برای تردد بین شهری

لیست شهرهای پرخطر برای تردد بین شهری

لیست شهرهای بسیار پرخطر برای تردد بین شهری

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد