رنو کوئید توربوشارژ، تیونینگ ‌یک پیشرانه 1 لیتری

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

رنو ساندرو RS به دلیل مقررات زیست محیطی در برزیل عرضه نمی‌شود و بازگشتش به این دلیل دشوار شده که رنو RS را فدای احیای آلپاین کرده است. البته هنوز امید کمی وجود دارد، حداقل برای فردی که این رنو کوئید توربو را برای خودش ساخته است. این کراس‌اوور با هدف تبدیل به یک شاسی بلند ساخته شد، اما حالا به یک خودروی اسپرت تبدیل شده است.

این کوئید هنوز از موتور کوچک ۱ لیتری ۳ سیلندر بهره می‌برد، اما به لطف اصلاحاتی از جمله نصب یک توربو توان آن از ۷۰ به ۱۳۵ اسب بخار رسیده است.

صاحب این خودرو ارتفاع آن را پایین آورده تا ثبات بهتری در سرعت‌های بالا داشته باشد و چرخ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی هم روی آن نصب شده‌اند. شتاب این رنو کوئید توربو به لطف وزن پایین و گشتاور بالای آن بیشتر از نسخه اصلی است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران