حمله سایبری به تویوتا، تعطیلی 14 کارخانه‌ها در ژاپن

تویوتا موتور هر 14 کارخانه خودروسازی خود در ژاپن را به علت حمله سایبری و بروز خطای سیستمی در یکی از واحدهای تأمین‌کننده، موقتا تعطیل کرد.

ظاهرا مشکل مذکور برای شرکت صنایع کوجیما (زیرمجموعه گروه تویوتا) رخ داده است که وظیفه ساخت اجزای داخلی و بیرونی خودروها را بر عهده دارد.

تویوتا و کوجیما تمام نیروی خود را به کار خواهند گرفت تا مشکل موجود را هر چه سریع‌تر برطرف کرده و سفارش مشتریان را به موقع به آن‌ها تحویل دهند.

کارخانه خودروسازی تویوتا در ژاپن

مقامات تویوتا در 28 فوریه با انتشار بیانیه‌ای از تعلیق کارخانه‌های خود در ژاپن خبر دادند. بدین ترتیب تویوتا موتور کیوشو (سازنده لکسوس NX، CT و UX) و تویوتا موتور East (سازنده تویوتا C-HR، آکوا، لکسوس ES و RX) نیز به همراه سه خط مونتاژ فعال، موقتا تعطیل می‌شوند.

تویوتا قصد دارد در ماه مارس 950 هزار خودرو در سراسر جهان تولید کند که البته 100 هزار دستگاه کمتر از حد انتظار است. بنابراین هدف تولید سالانه 9 میلیون خودرو توسط این شرکت به 8.5 میلیون کاهش می‌یابد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران