موضوعات داغ

ایمن‌ترین برندهای خودروسازی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ را بشناسید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه جایزه برتر ایمنی پلاس ۲۰۲۲ را به ۶۵ مدل اهدا کرد که نسبت به ۴۹ مدل در فهرست سال گذشته افزایش یافته است. برخی از مدل‌های جدید به دلیل نصب چراغ‌های جلوی بهبودیافته در این فهرست قرار گرفته‌اند.

خودروسازان همواره خودروهای جدید خود را به منظور پیشگیری از تصادفات ایمن‌تر و هوشمندتر می‌کنند. سیستم‌های دستیار راننده پیشرفته علاوه بر کاهش تصادفات، گاهی اوقات می‌توانند از بسیاری از تصادفات جلوگیری کنند. فناوری‌های چراغ‌های جلوی جدید و پیشرفته هم به صورت استاندارد روی این خودروها نصب می‌شوند تا رانندگان در شب دید بهتری نسبت به محیط اطراف داشته باشند.

علاوه بر ۶۵ مدل در فهرست جوایز ایمنی برتر پلاس، ۳۶ مدل نیز برنده جایزه ایمنی برتر شدند. تعداد برندگان امسال ۱۰۱ خودرو بودند، در حالی که سال گذشته تنها ۹۰ مدل این جوایز را کسب کردند. این فهرست نشان می‌دهد که خودروسازان به طراحی و ساخت خودروهای ایمن‌تر متعهد هستند.

گروه هیوندای موتور که شامل برندهای هیوندای، کیا و جنسیس است بیشترین جوایز سال ۲۰۲۲ و بیشترین جوایز در هر دسته‌بندی را از آن خود کرد. این جوایز شامل ۱۱ جایزه ایمنی برتر پلاس و ۱۰ جایزه ایمنی برتر می‌شوند. ولوو نیز با ۱۰ جایزه ایمنی برتر پلاس جایگاه خوبی کسب کرد، در حالی که گروه فولکس ‌واگن، که شامل برندهای فولکس‌واگن و آئودی است، ۸ جایزه ایمنی برتر پلاس را به دست آورد.

امسال چهار مینی‌ون در این فهرست قرار دارند، در حالی که سال گذشته فقط دو مینی‌ون در آن حضور داشتند. این مدل‌ها تویوتا سیه‌نا، هوندا اودیسی، کرایسلر پاسیفیکا و کیا کارنیوال هستند. چهار پیکاپ تراک رم ۱۵۰۰ دوکابین، فورد F-150 تک کابین و دوکابین و هیوندای سانتا کروز نیز در این فهرست دیده می‌شوند.

تمام برندگان جوایز ۲۰۲۲ باید شش تست تصادف مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه را با موفقیت پشت سر می‌گذاشتند. همگی آن‌ها دارای سیستم‌های پیشگیری از تصادف از جلو بودند و به همین دلیل در ارزیابی‌های خودرو در برابر خودرو و خودرو در برابر عابر پیاده نمرات عالی و فوق‌العاده کسب کردند. در مجموع ۳۱ مدل مجهز به چراغ‌های جلو با نمره خوب بودند و بقیه آن‌ها چراغ‌های جلو با نمره قابل‌قبول داشتند.

معیار اهدای جوایز سال ۲۰۲۲ نسبت به سال سال گذشته تغییر نکرده بود. البته در سال ۲۰۲۳ دو معیار ارزیابی تغییر خواهند کرد. اول اینکه یک تست تصادف جانبی جدید با سرعت بالاتر و مانع متحرک سنگین‌تر انجام خواهد گرفت. دوم اینکه یک تست پیشگیری از تصادف با عابر پیاده در شب به این ارزیابی اضافه خواهد شد. همچنین، از ابتدای سال آینده، تنها خودروهای دارای چراغ‌های استاندارد خوب یا قابل‌قبول در همه نسخه‌ها واجد شرایط دریافت این جوایز خواهند بود.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/12/15
بعد اینجا میان ماشین های کره ای رو با چینی مقایسه میکنن خخخخخخ