آیا سرامیک بدنه خودرو باعث استحکام بیشتر در مقابل ضربات می شود؟ + فیلم با زیرنویس فارسی

پوشش سرامیکی چیزی به‌جز پلیمر مایع نیست که با دست روی بدنه خودرو کشیده می‌شود. این روکش به طور شیمیایی با رنگ خودرو ادغام شده و یک لایه نازک محافظتی را ایجاد می‌کند. ولی این لایه استحکام چندانی ندارد و بیشتر به عنوان واکس سنتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پوشش سرامیکی از انعطاف‌پذیری و ماندگاری بالایی برخوردار بوده و علاوه بر افزایش دوام رنگ خودرو، پاکیزه سازی آن را آسان‌تر می‌کند. این ماده همچنین بدنه ماشین را در برابر آسیب‌های ناشی از اشعه ماوراءبنفش، لکه‌های شیمیایی و خراش در امان می‌دارد. آلودگی‌های معمولی به راحتی از روی پوشش سرامیکی پاک می‌شوند.

درنتیجه می‌توان گفت که روکش سرامیکی به هیچ وجه باعث افزایش استحکام پنل های بدنه نمی‌شود. مالک یک خودروی موستانگ نیز با انجام یک آزمایش ساده، این موضوع را ثابت کرده است.

در یک فیلم ویدیویی که به تازگی در فضای آنلاین منتشر شده، صاحب خودروی موستانگ GT در حین فیلم‌برداری، قلاب بکسل را در دست گرفته و آن را به سمت کاپوت ماشین بی‌نوا پرتاب می‌کند و باعث تورفتگی آن می‌شود. بد نیست پیش از انجام هر کاری، نیم‌نگاهی به چهره مظلومانه مغزمان بیندازیم!

نظرات
 
 
 
حمید 1400/12/15
با سلام خدمت خودرو بانکی ها
لطفا در مورد مواد نانویی که جهت رفع افتاب سوختگی ماشین ها تبلیغ میشه هم گزارشی تهییه کنید . پژوهای۴۰۵ مدل ۸۹و ۸۸ نقره ای نمیدونم چه رنگی استفاده کردن که دچهار افتاب سوختگی شدن . با تشکر

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران