موضوعات داغ

خط تولید لکسوس NX‌ را در کارخانه ژاپن ببینید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

خودروهای برند لوکس تویوتا یعنی لکسوس، از حدود یک دهه پیش در کشورمان به شهرت رسیدند و به عنوان محصولاتی لوکس و باکیفیت شناخته شده‌اند. محبوبیت مدل‌های لکسوس در ایران آن‌قدر زیاد است که مشتریان ایرانی محصولات لکسوس را هم‌رده سدان‌های لوکس اروپایی قلمداد می‌کنند. البته لکسوس تنها در بازار ایران محبوب نیست، بلکه مشتریان آمریکایی نیز شدیدا به خودروهای لکسوس علاقمند هستند.

یکی از پرفروش‌ترین محصولات حال حاضر لکسوس، شاسی بلند جمع‌وجور این برند یعنی لکسوس NX است. لکسوس NX‌ در مدل‌های درون‌سوز با موتور بنزینی و دوگانه هیبریدی برقی – بنزینی به بازار عرضه شده است. لکسوس NX‌ به طور معمول نسخه‌ای لوکس از تویوتا راو 4 شناخته می‌شود.

خط تولید لکسوس NX

تاکنون دو نسل از لکسوس NX‌ به بازار عرضه شده است. نسل نخست این خودرو در سال 2015 وارد بازار شد و تا سال 2021 روی خط تولید تویوتا قرار داشت. این نسل با کد اتاق AZ10 شناخته می‌شود و نسخه‌های مختلفی از آن راهی بازار ایران شده‌اند. نسل اول لکسوس در دو سایت تولیدی تویوتا واقعا در ژاپن به تولید می‌رسید. هم‌اکنون خط تولید تویوتا در هند همچنان به تولید نسل اول لکسوس NX‌ ادامه می‌دهد.

نسل دوم لکسوس از ابتدای سال 2022 میلادی وارد بازار شده است. این نسل با کد AZ20 شناخته می‌شود و علاوه بر ژاپن، در کانادا نیز به تولید می‌رسد. لکسوس NX در انواع تیپ‌ها با موتورهای مختلف به دست مشتری می‌رسد که شامل لکسوس NX 200، لکسوس NX350 و لکسوس NX450h می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد