موضوعات داغ

آیا می دانستید که امباپه، بازیکن پاری سن ژرمن، هنوز گواهینامه ندارد!؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

کیلیان امباپه بازیکن تیم پاری سن ژرمن خودروهای اسپورت لوکس زیادی در اختیار دارد، اما هنوز گواهینامه رانندگی نگرفته است. به همین دلیل این باشگاه فرانسوی یک محافظ، یک پیشخدمت و یک راننده شخصی را در اختیار او قرار داده است.

او در حساب اینستاگرام خود عکس‌هایی از خروج خودش از یک فولکس ‌واگن ID.4، مولتی‌ون یا تیگوان منتشر کرده است.

امباپه اعتراف کرده است که دریافت گواهینامه رانندگی برای او اولویت ندارد. البته همین باعث شده است تا از تجربه لذت‌هایی که سایر جوانان از آن‌ها بهره می‌برند محروم شود. او گفته است:

یکی از مشکلات مشهور شدن زودهنگام همین است. گواهینامه رانندگی اهمیت زیادی برای بسیاری از مردم دارد، اما برای من اینطور نیست. گواهینامه معمولاً نشانگر مستقل شدن یک فرد است، اما من خیلی زود مستقل شدم چون همیشه رانندگانی را در اختیارم قرار داده‌اند. گرفتن گواهینامه هیچوقت برای من اولویت نداشته است

اگر این مهاجم فرانسوی قرارداد خود را با PSG تمدید کند، زمان کافی را در اختیار دارد تا برای دریافت گواهینامه اقدام کند، اما اگر به رئال‌ مادرید بپیوندد باید ابتدا خودش را با مقررات رانندگی در اسپانیا وفق دهد. او همچنین مجبور خواهد شد به جای فولکس واگن، اسپانسر باشگاه پاری سن ژرمن، از خودروهای آئودی که اسپانسر رئال مادرید است استفاده کند.

خودروهای امباپه

امباپه اولین جوان از نسل خودش نیست که گواهینامه رانندگی ندارد. در یک نظرسنجی توسط اوبر مشخص شد که ۸۱.۵ درصد از متولدین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۴ گواهینامه رانندگی دارند، در حالی که فقط ۷۸ درصد از نسل X (متولدین ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۱)، ۷۴ درصد از نسل Y یا هزاره (متولدین ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۴) و ۵۸ درصد از نسل Z (متولدین ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۰) دارای گواهینامه رانندگی هستند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/12/17
در المان صلاحیت روحی گرفته تا منش شخص و پایبندی به مقرارت به آزمونی گذاشته میشود که هیچ چیز از دید اون پنهان نمیماند!

و قوانین راهنمایی هم دراون کشور با قوانین راهنمایی رانندگی ما (که برای مجری ، جان انسان در مرتبه ای بعد جریمه هایی که صرفا به قصد درامد زایی است ، قرار دارد) فرق دارد

در شهر تبریز که شما اصلا پلیس در خیابان نمی بینید همه جا دوربین گذاشتن و فقط sms جریمه فرستاده میشه و راننده هم در نبود پلیس متاسفانه فاجعه !

هرکاری رو براحتی انجام میشه ، بله هرکاری!
از سوبله پارک کردن و رفتن (دوبله که شرف دارد) در خیابان باریک تا رد کردن انواع و اقسام چراغ قرمز ها و اینکه اگر پشت چراغ قرمز ایستادی تا چراغ سبز بشه پشت سرت بوق های نابجا زده میشه که یعنی چرا راه نمیافتی!!!! (اصولا کاربردی بسیار نابجا در بوق زدن رایج هست ، در اون حد که گوش راننده ها از بدترین بوقها پر شده دیگه ،حتی بوق ممتد!)

یک کلام : مطالب ایین نامه انگار برای شوخی و فرمالیته بهشون توصیه شده بوده!

و هیچ کس نیست در این شهر که مجری همون قوانین سطح پایین کشورمون باشه


پس اینکه اینجا هرکسی که سنش اجازه بده میتونه گواهی نامه داشته باشه با المان که بهترین راننده ها درصورت تخلف یا اشتباه کردن براحتی گواهی نامه شان رو از دست میدهند فرقی بنیادی داره