مرسدس S کلاس زرهی اینکاس: لوکس و ضدگلوله

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اگر ممکن است حین رفت و آمد روزمره مورد حمله مهاجمان مسلح قرار بگیرید دیگر نگران نباشید، چون شرکت اینکاس از نسخه زرهی مرسدس ‌بنز S کلاس جدید رونمایی کرده است.

این S580 4MATIC که به منظور ارائه ترکیبی از لاکچری و سطوح محافظتی عالی طراحی شده است، به شیشه‌های ضدگلوله چندلایه و حفاظت محیطی از سرنشینان مجهز است.

این مدل همچنین دارای سیستم تعلیق تقویت‌شده و محافظت از قطعات کلیدی خودرو است. این خودرو تایرهای پنچررو دارد که به آن اجازه می‌دهد حتی در زمان پنچری نیز به راه خود ادامه داده و سرنشینان را از دست مهاجمان فراری دهند.

همچنین می‌توان آن را به تجهیزات ایمنی دیگری از جمله سیستم‌های اطفای حریق، تأمین اکسیژن داخلی برای مقابله با حملات شیمیایی و یک سیستم دید در شب حرارتی که به خودرو اجازه می‌دهد تا در تاریکی، گرد و خاک، دود و مه به راه خود ادامه دهد مجهز کرد. این خودروی زرهی قابلیت نصب چراغ‌های چشمک‌زن، آژیر و یک بلندگو برای برقراری ارتباط با افراد خارج از خودرو بدون پایین آوردن شیشه‌ها را نیز دارد.

S کلاس زرهی اینکاس

به لطف این امکانات، S کلاس زرهی اینکاس سطح حفاظتی BR6 را ارائه می‌دهد و در نتیجه می‌تواند در برابر انفجار همزمان دو نارنجک دستی و حملات مهاجمان با استفاده از مهمات ۷.۶۲ میلی‌متری مقاومت کند.

البته اینکاس گفته است که این بهبودهای محافظتی بر روی راحتی و ایمنی S کلاس تأثیر منفی نگذاشته‌اند. همچنین موتور ۴ لیتری V8 با توان ۴۹۶ اسب بخار و گشتاور ۶۹۹ نیوتن متر بدون تغییر باقی مانده است. این موتور به یک جعبه‌دنده ۹ سرعته خودکار و سیستم تمام چرخ محرک متصل است، اما شکی نیست که زرهی شدن خودرو روی شتاب ۰ تا ۱۰۰ نسخه اصلی که ۴.۴ ثانیه بود تأثیر منفی گذاشته است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران