موضوعات داغ

پیمایش آریزو 5 برقی مدیران خودرو با شارژ کامل چند کیلومتر است؟

عکس مطلب اول

در زمانی که یکی از مهمترین دغدغه های اصلی ساکنان شهرهای بزرگ و صنعتی آلودگی هوا و اثرات مخرب آن بر سلامت انسان است، شرکت مدیران خودرو قصد دارد اولین خودرو تمام برقی خود آریزو 5 برقی را به عنوان اولین خودرو برقی تولید انبوه کشور به بازار معرفی نماید.

آریزو 5 برقی با استفاده از پلتفرم خودرو آریزو 5 با ابعاد 4542*1814*1487 میلیمتر گنجایش کافی برای استفاده روزمره یک خانواده ایرانی را فراهم می آورد. از طرفی استفاده از یک موتور الکتریکی با تکنولوژی PMSM 90 کیلوواتی که توانایی تولید 122 اسب بخار قدرت و گشتاور 276 نیوتن متر را دارد خودرویی ایده آل برای مصارف روزمره تلقی می گردد. شتاب صفر تا 50 کیلومتر 8/4 و صفر تا صد 10 ثانیه ای این خودرو علاوه بر لذت از تکنولوژی یک خودروی برقی امکان شتاب گیری های سریع را برای راننده خودرو فراهم می آورد.

باطری بکار رفته در وسایل نقلیه برقی و میزان پیمایش آن یکی از مهمترین مواردی است که مصرف کنندگان وسایل نقلیه برقی به آن توجه ویژه ای دارند.باطری بکار گرفته شده در آریزو 5 برقی باطری لیتیومی Ternary Lithium Battery است که امکان شارژ با برق شهری (AC) و شارژ سریع (Fast Charging) را دارد. مدت زمان شارژ کامل با برق شهری برای آریزو 5 برقی بین 7 الی 9 ساعت است و با شارژ سریع fast charge در 40 دقیقه به 80 درصد شارژ کامل می رسد.

یکی از سیستمهای کاربردی بکار رفته در آریزو 5 برقی سیستم بازیابی انرژی باطری است، این سیستم در زمان ترمزگیری که اینرسی جنبشی بر اثر ترمز به اینرسی سکون تغییر می یاید و انرژی بر اثر اصطکاک ترمز به صورت گرما اتلاف می شود وارد عمل شده و با استفاده از انرزی در حال اتلاف نسبت به شارژ باطری های خودرو اقدام می نماید.

ماکسیمم پیمایش آریزو 5 برقی در حالت فول شارژ برابر با 400 کیلومتر و میزان پیمایش خودرو با سرعت ثابت 60 کیلومتر در حالت فول شارژ برابر با 500 کیلومتر است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/12/22
مدیران خودرو شرکت خوبی هست عیبش فقط در قیمت دادن هست