عرضه نیسان GT-R در اروپا متوقف شد، عدم توانایی در پاس کردن استانداردهای آلایندگی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نیسان GT-R یکی از محصولات شناخته شده خودروساز ژاپنی است که از سال 2007 تاکنون در بازار حضور دارد. در طی این سال‌ها نیسان بروزرسانی‌های مختلفی را روی نیسان GT-R اعمال کرده است اما ساختار اصلی این خودرو همچنان بدون تغییر باقی مانده است. همین مساله سبب شده تا اکنون نیسان GT-R قادر به پاس کردن استانداردهای محیط زیستی اتحادیه اروپا نباشد.

مطابق گزارش اتوبلاگ هلند، مشتریان اروپایی در اکثر کشورهای قاره سبز قادر به سفارش نیسان GT-R نیستند، هرچند همچنان می‌توان این خودرو را از آلمان و بلژیک خریداری کرد. با این حال نمایندگی‌های نیسان در اسپانیا، هلند و ایتالیا دیگر سفارش جدیدی برای نیسان GT-R را قبول نمی‌کنند.

البته مشتریان اروپایی نباید از عدم عرضه نیسان GT-R به بازار اروپا ناراحت باشند، چرا که تولید این سوپراسپرت سالخورده به آرامی در حال متوقف شدن است و مدلی دیگر جایگزین آن خواهد شد. نیسان GT-R در اروپا اکنون قیمتی معادل 183 هزار یورو یا 200 هزار دلار آمریکا دارد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران