فیلمی که اپراتور تسلا در یوتیوب به اشتراک گذاشت و باعث اخراج شدن او شد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

سیستم‌ خودران تسلا از ابتدای معرفی تاکنون موافقان و مخالفان بسیاری داشته است. اخیرا ویدیویی از برخورد یک تسلا با چند ستون در سن خوزه کالیفرنیا منتشر شده است که ناکارآمدی سیستم هوش مصنوعی تسلا را نشان می‌دهد. این ویدیو توسط جان برنال، یک اپراتور تست ADAS منتشر شد و پس از آن تسلا در واکنش به این اقدام، اپراتور تست را اخراج کرد.

تاکنون گزارش‌های بسیاری از عملکرد ناموفق سیستم هوش مصنوعی تسلا به اداره امنیت بزرگراه‌های آمریکا یا NHTSA ارسال شده است. این گزارش‌ها ثابت می‌کنند که ادعای ایلان ماسک مبنی بر افزایش ایمنی خودرو هنگام استفاده از سیستم هوش مصنوعی چندان صحیح نیست. طبیعی است که تسلا علاقه‌ای ندارد این اخبار رسانه‌ای شوند، بنابراین تا حد امکان مانع انتشار ویدیوهای برخورد خودروهای تسلا با موانع در حالت خودران می‌شود.

تسلا پس از اخراج یوتیوبر و اپراتور تست ADAS، دسترسی این کاربر به سیستم بتا هوش مصنوعی تسلا را نیز ممنوع کرد. مطابق نامه ارسال شده از سوی تسلا برای این یوتیوبر، وی خط مشی تسلا را زیر پا گذاشته است. تسلا خریداران خودروهای خود را ملزم به امضای NDA (توافقنامه‌های عدم افشا) می‌کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران