غرق شدن کشتی حامل خودرو در نزدیکی بندر عسلویه خلیج فارس

تنها یک ماه پس از آتش‌سوزی کشتی حامل صدها خودروی آئودی، پورشه، فولکس‌واگن و بوگاتی، کشتی دیگری با محموله مشابه در خلیج فارس غرق شد.

طبق گزارش‌های اخیر، کشتی 141 متری آل سلمی 6 (Al Salmy 6) با پرچم امارات متحده عربی متعلق به کمپانی باربری سالم المکرانی (SAMC) در مسیر خود به سمت بندر ام قصر در جنوب عراق دچار سانحه شد.

سانحه کشتی آل سلمی 6

به گفته کاپیتان نزار قدورا، مدیر بازرگانی SAMC، بدی آب و هوا دلیل اصلی غرق شدن آل سلمی 6 است. این کشتی در معرض طوفان شدید با وزش باد 70 کیلومتر بر ساعت و موج‌های سهمگین قرار گرفت و پس از کج شدن، درون آب فرو رفت. این سانحه در فاصله 48 کیلومتری از بندر عسلویه ایران رخ داد.

به لطف اقدامات سریع کشتی‌های شناور در حوالی، 16 خدمه نجات پیدا کردند. قایق‌های نجات توانستند 11 بازمانده دیگر را از خطر غرق شدن نجات دهند. یک خدمه دیگر به وسیله تانکر از آب بیرون کشیده شد و دو خدمه دیگر پس از چند ساعت پیدا شدند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران