توقف تولید تایر در روسیه بر اثر تحریم‌ها، مشکل جدید صنعت خودروسازی روسیه

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در حالی‌که وضعیت تولید تایر در کارخانه‌های تولیدی روسیه چندان مناسب نیست، فصل گرما در نیمکره شمالی از راه می‌رسد. در این فصل بسیاری از مالکان خودروها تصمیم به تعویض تایر زمستانی با تایر تابستانی می‌گیرند و به همین دلیل تقاضا برای خرید تایرهای تابستانی رو به افزایش است. افزایش تقاضا برای خرید تایر تابستانی در کنار کاهش تولید، نتیجه‌ای جز افزایش قیمت لاستیک نخواهد داشت.

راهکار کوتاه مدت برای کاهش تولید تایر، متوسل شدن به تایرسازان چینی است. با این حال فرآیند خرید لاستیک و تحویل گرفتن آن از تایرسازان چینی حدود سه ماه به طول می‌انجامد و به همین دلیل نمی‌توان به کمک چینی‌ها چندان امیدوار بود. این وضعیت در حالی رخ می‌دهد که بازار تایر در کشورمان در انحصار شرکت‌های داخلی و تایرهای وارداتی چینی است و به سختی می‌توان تایرهای اروپایی یا آسیایی با برند معتبر را در آن یافت.

بخشی از کمبود تایر در بازار جهانی، ناشی از کاهش تولید تایر در روسیه خواهد بود. شرکت‌های معتبر تولید لاستیک همچون میشلن و پیرلی خطوط تولید خود را در روسیه تعطیل کرده‌اند و این مساله تاثیر منفی بر بازار جهانی خواهد داشت. برای مثال شرکت ایتالیایی پیرلی دو خط تولید در Voronezh و Kirov داشت که هر دو خط تولید اکنون تعطیل شده‌اند. پیش از پیرلی نیز شرکت‌های کانتیننتال، بریجستون و میشلن خطوط تولید خود را در روسیه تعطیل کرده بودند. اکنون قفسه‌های تایرفروشان در روسیه خالی شده است و تا زمان ورود تایرهای جدید از چین، وضعیت نامطلوب بازار تایر روسیه ادامه خواهد یافت.

MAGE_HERE data-src="//cdn.khodrobank.com///cdn.khodrobank.com/../../Reviews/67242_Ggud4IlJ5fNIZ9EFWSW5Qw.jpg" />برندهای خودروسازی روسیه

تعطیلی تمامی کارخانه‌های تولید لاستیک در روسیه تاثیرات نامطلوبی بر صنایع خودروسازی این کشور خواهند داشت. کارخانه‌های تولید لاستیک در روسیه متعلق به شرکت‌های ورشکسته روسی بودند که طی دو دهه ابتدایی قرن بیستم توسط برندهای معتبر تایرسازی خریداری شدند و تولید در آن‌ها آغاز شد. اکنون خودروسازان روسیه همچون GAZ، لادا و اتوواز دچار مشکل در تامین تایر خواهند شد، چرا که شرکت‌های فعال چندانی در صنعت تایر این کشور باقی نمانده‌اند.

اکثر مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت تایر در روسیه وارداتی هستند و صنعت تایر این کشور به مواد وارداتی از دیگر مناطق جهان نیازمند است. حتی اگر مشکل مواد اولیه حل شود، روس‌ها فرمول ساخت تایر را در اختیار ندارند و قادر نخواهند بود ترکیب مناسبی از مواد مختلف را با یکدیگر مخلوط کنند. توقف تولید لاستیک در روسیه بر بازار لاستیک اروپا نیز تاثیرات منفی خواهد گذاشت و موجب افزایش قیمت تایر در قاره سبز خواهد شد هرچند این تاثیر به اندازه بازار روسیه شدید نخواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران