سرمایه گذاری هفت میلیارد دلاری فولکس واگن در آمریکای شمالی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

خودروساز بزرگ آلمانی یعنی فولکس واگن این روزها بحران دیزل گیت را پشت سر گذاشته است و اکنون در حال حرکت همه‌جانبه به سمت توسعه خودروهای الکتریکی است. فولکس واگن تصمیم دارد 7.1 میلیارد دلار برای توسعه خطوط تولید خود در آمریکای شمالی سرمایه‌گذاری کند، موضوعی که موجب خواهد شد تا تمرکز این شرکت بر بازار این منطقه افزایش یابد و شانس حضور فولکس واگن در خاورمیانه رو به کاهش بگذارد.

این سرمایه‌گذاری عظیم به خودروساز آلمانی اجازه می‌دهد تا تولید فولکس واگن ID.4 را در چاتانوگا، تنسی از امسال آغاز کند. تولید فولکس واگن Buzz در ایالات متحده نیز از سال 2024 آغاز خواهد شد. تولید یک کراس‌اوور الکتریکی نامشخص نیز در همین سایت صورت خواهد گرفت.

البته تمامی سرمایه فولکس واگن صرف خط تولید این شرکت در ایالات متحده نخواهد شد. برای مثال این شرکت کارخانه‌های Puebla و Silao خود در مکزیک را توسعه خواهد داد تا خطوط تولید آن‌ها قابلیت تولید خودروهای الکتریکی را داشته باشند.

فولکس واگن تصمیم دارد تا یک مرکز تحقیق و توسعه جدید را در خاک ایالات متحده بنا کند. وظیفه اصلی این مرکز توسعه خودروهای آینده فولکس واگن خواهد بود. همچنین 22 میلیون دلار برای راه‌اندازی خط تولید باتری خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی صرف خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران