گیگا برلین افتتاح شد، خط تولید تسلا در اتحادیه اروپا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در روز 22 مارس 2022، خط تولید تسلا در آلمان موسوم به گیگا برلین افتتاح شد. در این مراسم ایلان ماسک مدیر عامل تسلا و اولاف شولز، صدراعظم آلمان حضور داشتند. نخستین محصول این خط تولید یک تسلا مدل Y بود که توسط ایلان ماسک به مشتری مربوطه تحویل داده شد. گیگا برلین در گرونهاید، 25 مایلی شرق مرکز شهر برلین واقع شده است.

خط تولید تسلا به همراه کارخانه تولید باطری که در کنار آن قرار دارد، 12 هزار فرصت شغلی را در آلمان ایجاد خواهد کرد. گیگا برلین قرار بود 8 ماه پیش و در اواسط سال 2021 افتتاح شود اما به دلیل مسائل زیست محیطی همچون کمبود منابع آب و بوروکراسی اداری، راه‌اندازی آن به تعویق افتاد.

خط تولید تسلا در برلین قادر است تا در حداکثر راندمان خود، سالانه نیم میلیون دستگاه خودرو تسلا بسازد. مطابق تخمین بانک جی پی مورگان، خط تولید تسلا در سال 2025 به حداکثر ظرفیت خود دست خواهد یافت. در حال حاضر تنها تسلا مدل Y در این کارخانه به تولید خواهد رسید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران