وین فست در کارولینای شمالی کارخانه می‌سازد، نفوذ ویتنام در خاک آمریکا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کمتر کسی است که نام جنگ آمریکا و ویتنام را نشنیده باشد. این درگیری به منظور حمایت از ویتنام جنوبی در مقابل دولت کمونیست ویتنام شمالی ایجاد شد که با سقوط ویتنام جنوبی و شکست آمریکا در جنگ پایان یافت. با این حال پس از گذشت چند دهه، کشور کمونیستی ویتنام به یکی از دوستان آمریکا تبدیل شده است. حال خودروساز جدید ویتنام یعنی وین فست تصمیم دارد تا خط تولید اتومبیل‌های خود را در ایالات کارولینای شمالی بسازد.

شرکت ویتنامی وین فست کارخانه خود را در شهرستان چاتم واقع در کارولینای شمالی تاسیس خواهد کرد که براساس آن 7500 فرصت شغلی نیز برای ساکنین این ایالت ایجاد خواهد شد. در این کارخانه خودروهای برقی وین فست به همراه اتوبوس‌های الکتریکی به تولید خواهند رسید. فرآیند احداث کارخانه وین فست در سال 2024 به پایان خواهد رسید.

این شرکت ویتنامی علاوه بر خودرو، باطری اتومبیل و سایر لوازم جانبی خودروهای برقی را نیز در این کارخانه به تولید می‌رساند. در حال حاضر دو خودرو برقی وین فست VF 8 و وین فست VF 9 از جمله محصولات شناخته شده این شرکت ویتنامی هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران