نمره ضعیف شاسی‌بلندها در کمربند ایمنی، نقص ساده‌ترین آپشن محافظتی خودرو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مطابق اعلام موسسه آمریکایی IIHS، تنها دو خودرو شاسی بلند در رتبه بندی این موسسه موفق شدند تا رتبه خوب را برای حفاظت کمربند ایمنی از جان سرنشینان دریافت کنند. از بین 26 شاسی‌بلند که توسط این موسسه مورد بررسی قرار گرفت، تنها دو خودرو سوبارو فارستر و سوبارو فارستر اسنت موفق به دریافت رتبه قابل قبول از نظر محافظت کمربند ایمنی شدند.

در رده بندی جدید IIHS، هیوندای پالیسید، هیوندای توسان، نیسان پت فایندر، نیسان ایکس تریل (نیسان روگ) و نیسان مورانو نیز موفق به کسب رتبه قابل قبول برای محافظت کمربندهای ایمنی خود شدند. سایر خودروهای حاضر در این رده بندی رتبه‌های متوسط و ضعیف را به خود اختصاص دادند.

اما چه اتفاقی باعث این رتبه بندی شده است؟ به گفته شان اومالی، هماهنگ کننده ارشد آزمون IIHS، هیچ کدام از این خودروها به سخت افزار جدیدی در قسمت کمربندهای ایمنی نیاز نخواهند داشت و تنها بایستی زمان هشدار نبستن کمربند افزایش یابد. خودروهایی که بالاترین امتیاز را در زمینه محافظت کمربند ایمنی از IIHS دریافت کرده‌اند، زنگ هشدار نبستن کمربند را برای مدت طولانی‌تری فعال نگه می‌دارند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران